[Çözüldü] OpenSUSE 12.1 altında OpenDNS server IP adreslerini giremiyorum.

Başlatan yağmuradam, 10 Ocak 2012 - 11:26:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yağmuradam

OpenSUSE 12.1 altında ''Network Management Settings'' iletişim kutusunda ''Network Connections'' bölümünde ''Wired'' sekmesinde hiçbir şey gözükmüyor. ''Wired'' sekmesinde * her şey silinmiş olarak gözüküyor. Buna ''Add'' butonu da dahil. Dolayısıyla burada ''IPv4 Settings'' sekmesinde ''Automatic (DHCP) addresses only'' ifadesine ayarlayıp aşağıdaki ''DNS Servers'' kutusuna openDNS IP adreslerini giremiyorum.  Fakat kablolu internet ile internete bağlanabiliyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

keaver

Suse'de bağlantıyı yapılandırma metodu olarak iki seçenek var, birisi ifup (Traditional Method with IFUP), diğeri de User controlled with NetworkManager.
Yast >> Network Devices >> Network Settings
Burada Global Options bölümünde Network Setup Method altında NetworkManager'ı seçerek ayarlarınızı yapmayı deneyebilirsiniz.

yağmuradam

keaver;
   Bir önceki sürüm olan 11.4'te de bu problemle çok uğraşıp, çözememiştim. Demek ki bu kadar basitmiş. Açıkçası openSUSE'nin Türkiye forumunun olmaması çok kötü. Bir hayli iyi bir dağıtım. Başka nereye yazacağımı bilemedim. Sana çok teşekkür ediyorum.