all in one pc de paket ve internet sorunu.

Başlatan cxa1294, 26 Aralık 2011 - 00:01:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cxa1294

Bu arada şunu belirtmek isterim. Bilgisayara belki daha iyi uyum sağlayacağını düşünerekten mint 12 kurdum.
kurum bitince cd'yi çıkarmıyor ve live olarak çalışmaya devam ediyor. cd'yi çıkarıp açınca makine siyah ekranda kalıyor ve açılmıyor.
üstüne tekrar kurulum yaptım bu esnada hard disk bölümlemesi yapılırken bilgisayarda aslında mint'in kurulu olduğunu gördüm.
yani kuruluyor ama açılmıyor.
live cd den çalıştırma esnasında malum disconnect sorununu aynen devam ettiriyor.

heartsmagic

Ben yine araya girip soru soracağım, ancak şu an makinede bir Ubuntu kurulu, sorun Unity 3B'de panelin görünmemesi + ağ kartı sorunu değil mi?
Şöyle söyleyeyim Sis kartlar için 3B desteği olmadığı için Compiz muhtemelen desteklenmiyordur. Unity2D oturumu doğru çalışıyor mu? Eğer oturum doğru çalışıyorsa ağ kartının üzerine gitmeye çalışırız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cxa1294

yandaki unity panel çalışıyor ama üstte olması gereken panel yok ortada. ben size özetle şikeyetlerimi belirteyim.

bilgisayar all in one sony desktop. üzerinde alternatif iso'dan kurulmuş ubuntu 11.10  işletim sistemi var.

1- bilgisayara internet kablosunu takınca 10-15 sn ip almaya çalışıyor ve sonra  ekranda disconnect yazıyor. Tabi ben bu esnada asla internet bağlantısı kuramadım.
bu sorun, denediğim bütün "LINUX" işletim sistemleri ve live cd lerde olmuştur. (Kubuntu 11.04 -11.10, Linux Mint 12 live cd, Ubuntu 9.04 live DVD )
işin ilginç tarafı üzerinde windows xp varken internet için böyle bir sıkıntı yoktu.
2- elimde ubuntu 9.04 live dvd var. codecleri tam olduğu için bunu kurmak istedim. kurulum harddisk bölümlemesi esnasında kalıyor.
3-linux mint 12 kurmaya çalıştım. kurulum bitiyor, bilgisayar yeniden başlıyor ve siyah bios ekranında kalıyor açılmıyor.
linux mint'te uyumluluk testi yaptım 1 dosyaya hata verdi ama hangi dosya olduğunu söylemedi.
4-ubuntu 11.10 kurulup açılıyor ama paketler eksik ve malum disconnect sorunu.

heartsmagic

En büyük sorunumuz şu an o zaman ağa bağlanamama sorunu. ifconfig çıktında IP alamamış görünüyorsun. Apartman ve switch demişsin, kısacası internete nasıl çıkıyorsan çık önce bir anahtarlayıcı üzerinden mi geçiyorsun? Elle IP almayı denediğinde tam olarak nerede tıkanıyor?

cxa1294

bilgisayara ubuntu'yu alternatif iso'dan yeniden yükledim. yüklemeden önce seçeneklerden nomodeset,nolapic seçtim. Yüklendi ama bilgisayar daha kötü oldu. daha fazla donmaya başladı.

Heisenberg

biraz saçma gelecek ama bende de benzer bir durum olmuştu daha önce ubuntuyu torrent olarak mı indirdiniz eğer böyle indirdi iseniz birde opera üzerinden normal torrent olmayan indirme seçeneğini deneyin ve en son hash değerlerine md5 ine bakın. yok böyle değilse durum mesajı ciddiye almanıza gerek yok.
ALLES WAR DIE SEKTE !

heartsmagic

Ortada bir şeye ait uyumsuzluk var fakat nedir bilemiyorum. Makine üzerinden arama yapınca da pek bir şey çıkmıyor.