Intel 4500MHD ekran kartı kurulumu nasıl?

Başlatan urqun, 19 Ağustos 2011 - 14:48:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

urqun

beyler selamlar

laptopuma debian 6 kurdum fakat driver yüklemeyi beceremedim ekran kartım  Intel 4500MHD modeli acaba kurulumu nasıl yapılır?
#mineral #rock #deposit #petroleum #oil #radioactive #gis #earth #sources #rawmaterials #maps #field #anticlyne #dome #basin #synclyne #structure #Geology!

heartsmagic

Nasıl beceremedin? Bunu bilmemiz lazım. Eğer intel sürücüleri gelmiyorsa Debian ile Intel'in kendi sitesinden indirip derlemeyi denedin mi örneğin?
Ayrıca sürücüye ihtiyacın olduğunu, daha doğrusu sorunun olduğunu nasıl anladın? Şu ne diyor mesela?

glxinfo | grep render
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

urqun

direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: Mesa DRI Mobile Intel® GM45 Express Chipset GEM 20091221 2009Q4 x86/MMX/SSE2

hocam internet tarayıcılarında sayfayı aşağı sürüklerken ara ara iniyor kasılma var
#mineral #rock #deposit #petroleum #oil #radioactive #gis #earth #sources #rawmaterials #maps #field #anticlyne #dome #basin #synclyne #structure #Geology!

heartsmagic

Şu an sistem Intel sürücülerini kullanıyor. Mesa ile sağlanan sürücüler bunlar. Fakat Intel'in sürücülerini kendi sayfasından indirip kurarsan bir fark olur mu bilemiyorum.

urqun

hocam işte bulamadım intelin sitesinden. bulduklarımın hepsi de windows için destek var bakıyorum bi olmnazsa yine yazarım buraya.

ulash

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Ağustos 2011 - 01:38:06
Nasıl beceremedin? Bunu bilmemiz lazım. Eğer intel sürücüleri gelmiyorsa Debian ile Intel'in kendi sitesinden indirip derlemeyi denedin mi örneğin?
Ayrıca sürücüye ihtiyacın olduğunu, daha doğrusu sorunun olduğunu nasıl anladın? Şu ne diyor mesela?

glxinfo | grep render

heartsmagic hocam bende yazmış olduğunuz kodun cevabı olarak "glxinfo" programı kurulu değil yazıyor, ayrıca sistem özelliklerinde ekran kartı bilinmiyor yazıyor. Ne yapabilirip acaba ?

heartsmagic

@ulash, ayrı bir başlık açmışsın, cevap da verilmiş gördüğüm kadarıyla. O başlığı, eğer cevabı tam aldığına inanıyorsan, başka da bir sorunun yoksa düzenleyerek etiketle lütfen.