Hulkshare.com sitesi açılmıyor?

Başlatan MoShic, 07 Ocak 2012 - 11:35:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MoShic

Tarayıcılardan her deneyişimde son iki haftadır bir yavaşlama var. Nedenini çözemedim. Yavaşlama aşırı var fakat, 1-1.5 dk kadar sayfayı açıyormuş gibi yaptıktan sonra tamamen yüklüyor. Bunun bir çözümü var mıdır? Öncesinde böyle bir olumsuzluk yoktu. Direkt açıyordu.
Eski ID: Mar yJuana

burk

Siteye az önce gayet hızlı bir şekilde girdim, site çinde dolaşırken de sorun yaşamadım, Opera ve Google dns kullanıyorum, dns ayarlarında bir değişiklik belki de sorununu çözer.

MoShic

Modeme reset attım fakat yine aynı şekilde açılıyor. Tarayıcıyı kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyeceğim bir de.

burk

Alıntı yapılan: Mar yJuana - 08 Ocak 2012 - 21:24:07
Modeme reset attım fakat yine aynı şekilde açılıyor. Tarayıcıyı kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyeceğim bir de.
Eğer diğer siteler için bir yavaşlık söz konusu değilse bu bir işe yaramayacaktır, bence öncelikli olarak dns ayarlarına bak. :)

MoShic

DNS'ler Google'a ait. Birşey ile oynamamış olmama rağmen tuhaf.. Teşekkürler yine de.

burk

Çok ilginç ben de aynı dns numaralarını kullanıyorum, olayı başka bir tarayıcıda denedin mi acaba?

MoShic

burk

Öyleyse flash ve javaya bakmak lazım;
dpkg -l | grep java
dpkg -l | grep flash

kodlarının çıktılarını buraya sırayla geçer misin? İnternet haricinde özellikle pencereleri taşırken kopma, yavaşlama oluyor mu?

MoShic

dewil@CybeR:~$ dpkg -l | grep java
ii  ca-certificates-java                   20110912ubuntu3                            Common CA certificates (JKS keystore)
ii  gjs                                    1.30.0-0ubuntu1                            Mozilla-based javascript bindings for the GNOME platform
ii  java-common                            0.42ubuntu2                                Base of all Java packages
ii  libaccess-bridge-java                  1.26.2-6                                   Java Access Bridge for GNOME
ii  libaccess-bridge-java-jni              1.26.2-6                                   Java Access Bridge for GNOME (jni bindings)
ii  libgjs0c                               1.30.0-0ubuntu1                            Mozilla-based javascript bindings for the GNOME platform
ii  libmozjs185-1.0                        1.8.5-1.0.0-0ubuntu5                       Spidermonkey javascript engine
ii  plasma-scriptengine-javascript         4:4.7.3-0ubuntu0.1                         JavaScript script engine for Plasma
ii  sun-java6-bin                          6.26-1natty1                               Sun Java(TM) Runtime Environment (JRE) 6 (architecture dependent files)
ii  sun-java6-jre                          6.26-1natty1                               Sun Java(TM) Runtime Environment (JRE) 6 (architecture independent files)
ii  tzdata-java                            2011n-0ubuntu0.11.10                       time zone and daylight-saving time data for use by java runtimes

&

dewil@CybeR:~$ dpkg -l | grep flash
ii  adobe-flash-properties-gtk             11.1.102.55-0oneiric1                      GTK+ control panel for Adobe Flash Player plugin version 11
ii  adobe-flash-properties-kde             11.1.102.55-0oneiric1                      KDE control panel Adobe Flash Player plugin version 11
ii  adobe-flashplugin                      11.1.102.55-0oneiric1                      Adobe Flash Player plugin version 11
rc  flashplugin-installer                  10.3.183.7ubuntu0.11.04.1                  Adobe Flash Player plugin installer
rc  xul-ext-flashblock                     1.5.13-1build1                             mozilla extension to block Adobe Flash content

İçinde Mozilla diyor. Şöyle de bi' şey var;

[eklenti yönetici tarafından silindi]

burk

Peki, flash oynatıcı için lütfen yazılım merkezine gir ve orada firefox olanı silip sistem için olanı yükle eğer sorun devam ederse yine bakalım. :)

MoShic

Firefox olan kurulu değil. Bi'şey sorunlu ama ne anlayamadım başından beri. Şimdilik idare edebilirim. Chromium'u kaldırmayı düşünüyorum.