[Çözüldü]Güncelleme Sorunu...

Başlatan Pescadero, 24 Aralık 2011 - 12:40:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Pescadero

Merhabalar...
Sistemimdeki programların daha güncel sürümleri olmasına karşın bunu güncelleme yöneticisi bulup yüklemiyor. Mesela Chromium kullanıyorum. Bendeki 14. sürüm. Ama sanırım en son 15. sürüm çıkmıştı. Hatta daha önceden güncelleme yöneticisi bulup yüklemişti bile (Son formatımdan önce). Diğeri LibreOffice... 3.4.4 sürümü çıkmış olmasına rağmen benim güncelleme yöneticim ısrarla 3.3.4 sürümünde kalmak istiyor. Buna benzer şekilde güncellenmeyen paketlerim mevcut.
Sorum şu. Bu normal bir şey mi? Yoksa ortada bir sorun mu var? Güncelleme yöneticisinide mi güncellemem gerekiyor? :)

if

@Pescadero, depodaki en güncel sürümleri kullanıyorsun. Uygulamaların kendi güncellemeleri hemen depolara yansımaz.

Pescadero

Evet bende öyle tahmin ediyordum ama şöyle bir şey var. Zaten o yüzden kafama takıldı.
Son formattan önce Chromium güncellemesi gelmişti. Bunun yanında LibreOffice'in 3.4.4 sürümü çıkalı bayağı oldu (sanırım). Bu kadar sürede güncellemenin yansımaması normal mi?
Bu kafama takıldığı için sordum hani sorun benim güncelleme paketimde midir diye...
Sorun yok diyorsunuz o zaman değil mi?

ahmetturan

sisteme uygulamaların ppa depolarını ekleyebilirsiniz son güncellemeleri almak için.
boş zaman mahsûlleri
qtHesap
qtRehber

decent

Özellikle LibreOffice yüklemek için PPA eklenmesini tavsiye etmiyorum.
Çünkü PPA kaynağındaki paketler depodaki paketlerle çakışma yapabilir, güncelleme vb. sorunlarla karşılaşabiliriz.
Eğer final sürümü yüklemek isterseniz paketleri LibreOffice sitesinden indirerek yükleyin.

Ayrıntılar için Libre Office bölümüne bakabilirsiniz.

heartsmagic

@Pescadero, eğer 11.10 kullanıyorsan ve libreoffice'in 3.4.4 sürümünü almak istiyorsan oneiric-updates depolarının açık olması lazım.

apt-cache policy libreoffice-core

Alıntı YapKurulu: 1:3.4.4-0ubuntu1
  Aday:   1:3.4.4-0ubuntu1
  Sürüm tablosu:
*** 1:3.4.4-0ubuntu1 0
        500 http://nl.archive.ubuntu.com/ubuntu/ oneiric-updates/main i386 Packages
        100 /var/lib/dpkg/status
     1:3.4.3-3ubuntu2 0
        500 http://nl.archive.ubuntu.com/ubuntu/ oneiric/main i386 Packages

Not: Konu Mint olunca buna göre bir şeyler düşünmek lazım tabi. Ben Ubuntu için konuşuyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Pescadero

Linux Mint 11 kullanıyorum.
Ama cevaplara genel olarak bakınca herhangi bir sorun olmadığı sonucuna vardım. Dediklerinize göre zamanı gelince paketler Güncelleme Yöneticisi'ne zaten dahil olacak anladığım kadarıyla. Yalnız mantığı nedir onu da merak etmiyor değilim. :) Neyse. Sorun yok o halde.

if