[Çözüldü] Gnome Shell (Mutter) Pencere Düğmeleri Ayarı

Başlatan casiraghi, 19 Aralık 2011 - 00:58:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

casiraghi

gconf editorde uyguladığım hiçbir değişiklik geçerli olmuyor. bilgisayarı kapatıp açmak da işe yaramıyor. ne yapmak gerekir?

alquirel

Hangi ayarlarda değişiklik yapıyorsunuz?

Gnome Shell için ayarlara gconf-editor ile değil dconf-tools uygulamasıyla ulaşabilirsiniz.

gecegezen

gconf-editor'ü, gksu veya sudo komutu ile mi acıyorsunuz eğer öğle ise normal açmalısınız sudo ile açtığınızda ayarlar root için gecerli olur.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

casiraghi

@alquirel 
pencerede kapama butonu var sadece küçültme butonu da eklemek istiyorum. dconf editorü açtığımda sol kısım gözüküyor sadece.

@gecegezen
normal uygulamalar menüsünden açıyorum.

alquirel

Bunun için Gnome Tweak Tool uygulamasında şu ayarı kullanabilirsiniz.
Shell > Arrangement of buttons on the titlebar > All

casiraghi

saatlerdir tweak toolla uğraşıyorum ama o seçeneği yeni görüyorum. çok sağol oldu. peki dconf için önereceğin bir şey var mı acaba? ekran şu şekilde:

bir de ekranın resmini alınca farkettim mouse imleci resimde siyah görünmesine rağmen normalde beyaz sadece linklerin üzerine gelince ve yükleme yaparken siyaha dönüyor. neden tamamen siyah olmuyor acaba?

alquirel

Dconf-editor ile ilgili bir sıkıntı göremiyorum ben bu resimde.
Soldaki üçgenlere tıklayarak alt menülere ulaşmanız lazım sağ tarafın dolu görünmesi için.

Fare imlecinin değişmesi konusunda diyebileceğim bir şey yok, benim başıma da geliyor zaman zaman. Ama neye göre, ne zaman böyle oluyor bilemiyorum. İlk başlarda bu sorunla ilgili yabancı sitelerde de bu şekilde yazılar okumuştum ama üzerine eğilmedim.

casiraghi

açılması için illa üçgene basılacağını bilmiyordum. :) gerçi yazıya tıklayınca gelmemesi de normal değil. teşekkürler.

alquirel

Alıntı yapılan: casiraghi - 19 Aralık 2011 - 01:48:19
açılması için illa üçgene basılacağını bilmiyordum. :) gerçi yazıya tıklayınca gelmemesi de normal değil. teşekkürler.

:)

Dconf-editor ilginç bir uygulama.
Konunun başlığıyla alakası kalmadı :)

Başlıkta düzenleme yapıyorum.
Sorununuzun çözüldüğünü onaylıyorsanız ilk iletinizdeki başlığın başına [Çözüldü] etiketini ekleyin.