Web Tarayıcılar sürekli donuyor.

Başlatan betauser, 22 Ocak 2012 - 13:07:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

betauser

Ubuntuya henüz geçtim 10.10 sürümünü kullanıyorum. Fakat tarayıcılar sürekli donuyor. Chromium, Chrome, Firefox hep donuyor. Operayı bilmiyorum hiç denemedim ve kullanmak istemiyorum. Flash player ve java yüklü. Sıcaklık değerlerim :
Vcore Voltage:     +1.26 V  (min =  +0.85 V, max =  +1.60 V)
+3.3 Voltage:     +3.26 V  (min =  +2.97 V, max =  +3.63 V)
+5 Voltage:       +5.07 V  (min =  +4.50 V, max =  +5.50 V)
+12 Voltage:     +12.20 V  (min = +10.20 V, max = +13.80 V)
CPU FAN Speed:    2537 RPM  (min =  600 RPM)
CHASSIS FAN Speed:   0 RPM  (min =  800 RPM)
CPU Temperature:   +21.0°C  (high = +60.0°C, crit = +95.0°C) 
MB Temperature:    +28.0°C  (high = +45.0°C, crit = +95.0°C)

Windows sürümlerinde böyle bir sorunum yoktu.

cagriemer

Ubuntu'ya yeni gectiyseniz, yedekleyecek cok fazla verinizin olmadigini varsayarak 11.10 kullanmanizi oneririm. Bunun disinda sicaklik verileri cogu zaman sorunu tespit etmek icin yeterli degildir. Ornegin tarayicilarin hepsi ne yaparken donuyor? Video izlerken mi? Oyun oynarken mi? Gazete okurken mi? Flash ve java'nin hangi surumleri yuklu? Bunlari bilirsek yardimci olmamiz kolaylasir.

betauser

Alıntı yapılan: cagriemer - 23 Ocak 2012 - 00:30:30
Ubuntu'ya yeni gectiyseniz, yedekleyecek cok fazla verinizin olmadigini varsayarak 11.10 kullanmanizi oneririm. Bunun disinda sicaklik verileri cogu zaman sorunu tespit etmek icin yeterli degildir. Ornegin tarayicilarin hepsi ne yaparken donuyor? Video izlerken mi? Oyun oynarken mi? Gazete okurken mi? Flash ve java'nin hangi surumleri yuklu? Bunlari bilirsek yardimci olmamiz kolaylasir.
11.10 sürümünde klasik ubuntu görünümü yok sol taraftaki görev çubuğuda çok itici. Genelde tarayıcılar bir sitede resmen kitleniyor. Siteyi söylersem reklam olur çünkü forum sitesi

cagriemer

Reklam olmaz, merak etmeyin. Baskalarinda da ayni sorun yasaniyor mu gorme sansimiz olur boylece.

betauser

Alıntı yapılan: cagriemer - 23 Ocak 2012 - 14:40:02
Reklam olmaz, merak etmeyin. Baskalarinda da ayni sorun yasaniyor mu gorme sansimiz olur boylece.
http://forum.donanimhaber.com/forumid_12/tt.htm
Siteye 2dk bakmayayım hemen donuyor ve agırlaşıyor sistem

heartsmagic

ABP eklentisini kurup bir de öyle dene. Reklamlar biraz engellensin bakalım sonuç nasıl oluyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

betauser

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Ocak 2012 - 19:01:06
ABP eklentisini kurup bir de öyle dene. Reklamlar biraz engellensin bakalım sonuç nasıl oluyor.
ABP eklentisini hep kullanıyorum. Şuan Ubuntu 11.04 sürümünü yükledim sayfada donma azaldı ama mesela sekmede o site açık kalınca 2dk bakmayayım sekme kitleniyor. Yenile falanda olmuyor. Google Chrome kullanıyorum Chromiumda da sorun aynı.

cagriemer

Google Chrome icin, ilgili sayfa acikken baska bir sekmede chrome://memory-redirect/ adresine gittiginizde o sekmenin hafiza kullanim degerlerini verir. Sekmenin acik kaldigi sure zarfinda o degerde asiri bir degisme oluyor mu?

heartsmagic

Ben verilen bağlantı için sorunu tekrarlayamadım. Unity+Chromium ile denedim. Chromium sürümü:18.0.997.0~svn20120105r116462-0ubuntu1~ucd1 (Günlük PPA kaynağından)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

speakerXXL

Firefox için Flash Aid eklentisi ile Flash Player'ı yüklemeyi deneyiniz. Kurulum sırasında aşağıdaki şeçenekleri işaretleyin.

Overrride GPU Validation
    Enable Linux HWvideo Decode

decent

Flash eklentisi, ekran kartı sürücüsü gibi gereksinimler tamam diyorsanız;
Firefox için aşağıdaki eklentiyi yükledikten sonra donma sorunu devam ediyor mu ?

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/flashblock/

betauser

Ekran kartı yüklü sorun yok compizde falan

decent

Resimde 2065 numara ile gösterilen site işlemciyi tavan yaptırıyor.
Bugüne kadar Firefox ile hiç görmediğim işlemci kullanımını da görmüş oldum.

O siteyi farklı kullanıcılarda açarak en uygun seçimi yapabilirsiniz.

İlk önerim Opera ve Midori.

betauser

Opera daha rahat açıyor neyse onu kullanayım yapacak bir şey yok..

decent

Kontrolü çok kolay:
Uçbirimi açarak
komutunu yürütün.

Adı geçen siteyi web tarayıcılarda sırayla açın ve tarayıcı ismini uçbirimden takip ederek işlemci kullanımına bakın.

cagriemer

Google'in deposundan kurulu google-chrome-unstable 18.0.1017.2-r118867 surumuyle ben de verilen sayfa icin hatayi tekrarlayamiyorum. Buraya gectiginiz bellek degerinin beste biri kadarini ancak tuketiyor sekme. Onun disinda diger her sey normal gozukuyor. Tarayicinizda herhangi bir ozellestirme var mi? Gerci Firefox ile de oluyor demissiniz. @decent'in onerdigi gibi top ile sistemi biraz gozleyin. Ekstra bir program/islem/surec calismaya basliyor mu o sayfa acildiginda ona dikkat etmeye calisin.

barisyildiz.72

bilgisayarınız çok ısınıyor 90 derece gösteriyor bir kaç fan daha kasanıza taktırsanız belki bu sorun ortadan çözülebilir