ubuntu 14.04 adobe ürünleri

Başlatan timfox, 30 Haziran 2014 - 01:42:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

timfox

iyi geceler arkadaşlar ubuntu 14.04 yükledim ancak adobe ürünlerini kurmam gerekiyo grafik tasarımcıyım çalışmalarımı adobe üzerinden gerçekleştiriyorum, adobe indesign,illüstratör ve photoshop kesinlikle olması gereken programlar yardımcı olabilecek herhangi biri var mı acil destek bekliyorum

timfox

iyi geceler arkadaşlar ubuntu 14.04 yükledim ancak adobe ürünlerini kurmam gerekiyo grafik tasarımcıyım çalışmalarımı adobe üzerinden gerçekleştiriyorum, adobe indesign,illüstratör ve photoshop kesinlikle olması gereken programlar yardımcı olabilecek herhangi biri var mı acil destek bekliyorum

timfox

neynefes

@timfox, Adobe ürünlerini Linux'te Wine ile çalıştırabilirsiniz. Hangi sürümleri tam olarak çalışıyor bir bilgim yok. Ben CS6 serisini Windows üzerinde kullanıyorum.

timfox

daha önce hiç yapmadım wine nedir bilmiyorum da :)
internette bununla alakalı videolar var mı bildiğiniz türkçe kaynaklı

neynefes

http://www.youtube.com/watch?v=ka_oBF3eF0c

Türkçe değil ama şu videoyu izleyebilirsiniz. Not: Ben deneme yapmadım ne kadar sağlıklı çalışıyor programlar bilmiyorum.

Wine programınıda yazılım merkezinden yükleyebilirsiniz. :)

timfox

burdaki arkadaş   .exe yi nasıl çalıştıracağımı anlatmamış ki :)

if

Wine ile çalıştıracaksınız Window ikiliklerini. Wine kurup .exe'ye tıkladığınızda açılır uygulama.

if

@timfox, aynı konudan 3 tane açmadaki muradın ne?

neynefes

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=755
Şu sitede de testleri vermiş fakat ingilizcem olmadığı için tam bilgi veremiyorum. Diğer arkadaşlar yardımcı olabilir bu konuda.

timfox

burası yeri olmayabilir ama sana bişey sormak istiyorum
şu anda ubuntum açılmıyor şöyle bir hata ile karşılaştım
sorun ne acaba

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Haziran 2014 - 03:20:09

@if sorunun daha hızlı çözümlenmesi olabilir mi? :)

[eklenti yönetici tarafından silindi]

neynefes

Hocam bu sorunu başka bir başlık altında açın. Adobe programları konusu konuşulsun lütfen bu başlıkta. Diğer arkadaşlar o başlıkta yardımcı olurlar size.

neynefes

Alıntı Yap@if sorunun daha hızlı çözümlenmesi olabilir mi? :)

Burada herkes gönüllü olarak bulunuyor.  Boş vakitlerinde burada her mesajı değerlendirmeye çalışıyor arkadaşlarımız. Linux sabır işidir. Bu şekilde sorunlarınız hızlı çözülmez.

bytan

@timfox,

3 değil 5 tane de açsan aynı süreç işler.

Sorunların karışmaması için her başlıkta ayrı sorun çözmeye çalışıyoruz. Yine de /etc/fstab dosyanın içeriğini buraya aktarabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST