[Çözüldü] Ekran Kartı Sürücü Sorunu

Başlatan yavuz21, 24 Aralık 2011 - 17:03:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yavuz21

Sistemi yeni formatladım normal ubuntu ile gelen halinde sorun yoktu ama sistem/ek sürücülerden her zaman yüklediğim sürücüyü yükleyince ekran sinema gibi oldu :D
Parla sön parla sön şeklinde görüntü git gel yapıyor, eski haline getirmek mümkün mü ?

zeitgeist

Mümkün.

1-sudo nvidia-settings --uninstall
2-sudo apt-get remove --purge nvidia*
3-sudo apt-get remove --purge xserver-xorg-video-nv xserver-xorg-video-nouveau
4-sudo apt-get install nvidia-common
5-sudo apt-get install xserver-xorg-video-nouveau
6-sudo apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx libgl1-mesa-dri xserver-xorg-core

komutlarını sırasıyla uygulayarak tüm sürücüleri kaldırıp Nv sürücülerine dönebilirsin. Gerçi sadece 2. ve  6. komutlar da yeterli olur bana göre ama tam temizlik için diğer komutlar da uygulanabilir.

Not: Driver yerine Türkçe "sürücü" kelimesini kullansak daha iyi olacak.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

yavuz21

if

Hangi ekran kartı? Niye sürücü değil de 'driver'? Sorun nedir? @yavuz21, konu başlığı yazarken http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=7580.0

yavuz21

Sorun çözüldü suç bendeymiş sigara içerken masayı çekmiştim odaya girmesinler die kablolar oynamış ondan yapıomus 6-7 kere sil yükle yaptım bu gun her şey ters gidio. Çok saolun

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Aralık 2011 - 18:07:41

@İf ekran kartının modelini bilmiodumda sadece nviada olduğunu bildiğim için öyle yazdım.

if

Tamamdır @yavuz21. Konuyu çözüldü olarak etiketleyelim.