Ubuntu'da 1080p ?

Başlatan emreseckin, 11 Aralık 2011 - 00:53:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emreseckin

Windowsta Pure Codec Player ile 1080p'leri kasmadan izleyebiliyorum Ubuntu'da böyle bir alternatif var mı ya da Bluray (15GB) boyutunda donmadan film izleyen var mı? :)

decent

Yaklaşık 1 hafta önce Ubuntu üzerinde 6,5 GB boyutunda 1080p filmi sorunsuz izledim.

UMPlayer, 23' ekran, ATI 5770, 4 GB RAM, AMD Athlon II x3 435

demirekins

ben de kendi programı banshee ile (sanırım;çünkü tıkladığımda açtığı için dikkat etmedim. ) takılmadan rahatlıkla izledim.

emreseckin

teşekkür ederim ben de bir deneyeyim :)

iceboy

Prince of persia the sands of time 1080P'yi vlc player ile izlerken acayip donmuştu bende de.

Sonra gnome mplayer ve dragonplayer ile tanıştım onlarda donmadı :)

Ama tabiki vlc kullanıyorum hala.Ara-sıra oluyor böyle ironik olaylar..
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

hesin

Ben de boyutları 4,5gb ila 7,5gb arasında değişen dvd9 formatındaki videolarımı hiç takılmadan vlc ile izleyebiliyorum.Vlc yi bunca zamandır kullanıyorum pek takılma ,donma gibi sorunlarla karşılaşmadım.Acaba ekran kartı gib etkenler neden oluyor olabilir mi?

eribol

Şunu merak ediyorum. Bu soru sorulmadan önce hiç denendi mi acaba? Hani windowsta tıkır tıkır çalışıyor ama Ubuntu'da çalışmadı dense anlarım mantıklı ama sadece çalışıp çalışmadığını sormak? Bana mantıklı görünen hiçbir şey yok bu soruda. Zahmet edip denemek çok mu zor?

hckr

Video oynatıcınızın donanım hızladırma desteğini açmanız gerekiyor olabilir.
Ya da farklı bir video oynatıcısı deneyebilirsiniz.