Sıfır Ubuntu 10.10 Kaç GB Yer Kaplar

Başlatan matraxx22, 10 Aralık 2011 - 01:28:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

matraxx22

Disk böleceğim ama sıfır kurulum, yani hiç program yüklenmemiş hâli ne kadar yer kaplar bana sadece onu söyleyin ona göre böleceğim, sistem dosyalarının kapladığı yer bahsettiğim.

burk

decent

En az 10 GB yer ayırmalısın.
İlk kurulumda kapladığı alan 1,5 - 2 GB olsa bile, güncellemeler, geçici dosyalar, yüklediğin yazılımlar, takas alanı vs. derken ilerleyen süreçte en az 10 GB alan ihtiyacı olacaktır.

alquirel

@matraxx22, kişisel olarak bir ricada bulunacağım. İletilerini biraz sert üslupla yazıyorsun gibime geliyor. Mesela "bana sadece onu söyleyin" ifadesi, veya forumdaki ilk iletinde yazdığın "boşuna mesaj atmayın ben sadece bana yardım edeceklerin mesaj atmasını istiyorum" ifadesi beni itiyor. Bu konuda biraz daha hassas olmanı rica ediyorum.

Bir de daha düzgün bir Türkçe kullanman gerekiyor forum kuralları gereği. ;)

Bu arada şöyle bir başlığımız var, belki faydalı olur.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=3553.0

matraxx22

Alıntı yapılan: alquirel - 10 Aralık 2011 - 01:47:13
@matraxx22, kişisel olarak bir ricada bulunacağım. İletilerini biraz sert üslupla yazıyorsun gibime geliyor. Mesela "bana sadece onu söyleyin" ifadesi, veya forumdaki ilk iletinde yazdığın "boşuna mesaj atmayın ben sadece bana yardım edeceklerin mesaj atmasını istiyorum" ifadesi beni itiyor. Bu konuda biraz daha hassas olmanı rica ediyorum.

Bir de daha düzgün bir Türkçe kullanman gerekiyor forum kuralları gereği. ;)

Bu arada şöyle bir başlığımız var, belki faydalı olur.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=3553.0
Cidden farkında değilim aceleyle yazdığım için. Herkezden özür dilerim Ayrıca sizden ama en az 10 gb yer ayırın diye önerileceğinden %100 emindim ilk mesajda ve bana hemen cavap lazımdı üst üste 2 kez kurmak zorunda kaldım ubuntu yu ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Aralık 2011 - 02:15:54

Kurulum bitti ve Sonuç: 18.999 öğe - 3,7 GB Kaplıyor Önceden kurulu olan ubuntu'nun artıkları varmıdır sizce? boşuna yer kaplamasınlar
Kurulum yaparken 3.parti yazılımları ve güncellemeleri kur u seçmiştim ve en sona doğru internet kesildi sonra yeniden geldi ve disk bölümlendirme kısmında değiştir butonuna tıkladıktan sonra (ext4) seçtim (/) seçtim ama biçimlendirmeyi seçip seçmediğimi anımsayamıyorum, orayı hızlı geçtim

alquirel

Tam da "eğer kurulum yaptıysan bu sorunun cevabını en sağlıklı bir şekilde sen verebilirsin" diyecektim ki cevap yazmışsın ;)

Biçimlendirmeyi seçip seçmediğine göre ikinci sorunun cevabı değişecektir tabii ki.
Biçimlendirmişsen o 3.7 Gb tamamen yeni kuruluma aittir.