Sonunda wireless sorunumu hallettim.

Başlatan zulfikar, 21 Eylül 2008 - 16:09:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zulfikar

Bekle bekle hala cozulmedi ubuntuda wireless sorunu, yeni cikan alpha surumlerindede gelisme yok. Bende neredeyse tum linux versiyonlerini arastirdim bircogunu denedim ve en sonunda aradigim dagitimin pclos oldugunu gordum. Hem ubuntudaki gibi son kullaniciya hitap ediyor, kullanimi kolay, gnome destegi var, paket deposu zengin yani pek ubuntudan kalir degil hem de ubuntudan kararli ve hizli calisiyor.

Aslinda pclos gnome masaustune gerekli onemi vermiyor zannediyor ve pek yanasmiyordum. Ama aslinin oyle olmadigini kurup deneyince gordum. Ustune ustelik tum sorunlarimi da hallettim suanda wireless agimda hic problem yok. Anladigim kadariyla pclos benim wireless kart icin eski olan ipw drieverini kullaniyor ubuntu ise iwl olan yeni versiyonunu kullaniyor ( okudugum diyer forumlarda bundan bahsediyorlardi iwl den kaynaklaniyor wireless sorunu diye) ve bu sayede baglanti da sorun olmuyor.

Gordugum kadariyla pclos 2008.1 gnome gercekten tatmin edici. Gerci paket deposu ubuntu ile kiyaslanamaz ve depodaki paketler genelde son surumler degil ama eski de degil (yani kararli gidiyorlar). Artik bazi ihtiyacim olan ve depolarinda bulamadigim bazi programlarinda kurulumunu kaynak koddan yapmaya calisam.

Ubuntu wireless sorununu halledene kadar pclos ile yola devam edecem. Benim durumumda olupda care arayanlara pclos u oneriyorum.

Ilgin olan PCLOS Gnome 2008.1 Distrowachta yok sadece kendi forumundan ulasila biliniyor

Buradan indire bilirsiniz.

Buradanda fikir sahibi olabirsiniz.

Semih

Hayırlı olsun kardeşim.Sorunun üzerine gittin,olmadı dağıtım değiştirdin.Tebrik ediyorum.İzlenimlerini bu bölümünde paylaşırsan seviniriz.
A.Semih Türk

zulfikar

Suan ubuntudan farki yok benim acimdan sadece bazi kullandigim programlar yok onlarida zamanim olunca kaynak koddan kurmayi deneyecem.

Aslinda simdi anlamaya bashliyorum yeni surum cikarmadigi halde distrowacht da herzaman ustte olmasini. Kararli sistem uzerine kararli paketleri guncelleyerek yola devam etmeleri cok akillica ve bu sebeble olsa gerek fanatikleri birakmiyor pclos u.