Spark Kurdum Ama Sorunum Var ?

Başlatan djbuzy, 05 Nisan 2014 - 11:37:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

djbuzy

Arkadaşlar herkese merhaba,

Ubuntuya yeni başlayanlardanım ( şimdi yeni başlayan biri daha mı off diyeceksiniz ama :) ) spark'ı zar zor da olsa kurulumunu yaptım java vs herşeyi hallettim yalnız şöyle bir sorunum var spark'ı çalıştırıyorum uçbirim'i kapattığımda spark'ta kapanıyor bunu nasıl önleyebilirim?

speakerXXL

Eğer aşağıdaki benzer komutla başlatıyorsanız,

/bin/bash /opt/spark/Spark

komutu aşağıdaki şekilde düzenlemeyi deneyebilirsiniz.

(/bin/bash /opt/spark/Spark &)

djbuzy

Bu komutu tam olarak nasıl düzenleyeceğim yeniyim biliyorsunuz ve çok eksiğim var :)

speakerXXL

Uygulamayı başlattığınız komut hakkında bilgi verebilirseniz, yardım alma ihtimaliniz artar.

djbuzy

Uygulamayı

cd /home/kullanıcı adı/Spark
./Spark

şeklinde başlatıyorum

speakerXXL

En son kısmı aşağıdaki şekilde yazmayı deneyiniz, bakalım bir değişiklik oluyor mu?

(./Spark &)

Ek olarak aşağıdaki şekilde bir başlatıcı dosyası oluşturabilirsiniz.

Aşağıdaki komutu uçbirimde çalıştırınız.

gedit spark.desktop

Açılan dosyaya aşağıdaki satırları ekleyip kaydediniz. Path ve Exec kısımlarını kendi kullancı adınıza göre düzenleyiniz.

[Desktop Entry]
Name=Spark
GenericName=Spark
X-GNOME-FullName=Spark
Type=Application
Path=/home/kullanıcıadı/Spark
Exec=sh /home/kullanıcıadı/Spark/Spark
Terminal=false
StartupNotify=true

Dosya kullanıcı ev dizininde (home, başlangıç) oluşacaktır, bunu masaüstüne taşıyabilirsiniz.
Başlatıcı dosyasına çalıştırma izni vermek için, sağ tıklayıp Özellikleri açınız ve İzinler (Erişim Hakları) sekmesinden ilgili seçeneği işaretleyiniz.

djbuzy

Çok telekkür ederim hocam (./Spark &) bu şekilde çalıştı :)

krwlng

Ayrıca "Universe" depoları açıksa , sudo apt-get install spark
komutu ile spark kurabilirsiniz, başlatıcı da kendiliğinden oluşur zaten.

Universe depoları açık değilse forumdan veya arama motorlarından nasıl açacağınızı öğrenebilirsiniz.

Kusura bakmayın 13.04 sonrası spark paketi aynı isimde başka bir paketle değişmiş bu şekilde kurulum olmuyormuş, depodan kurulum ile ilgili başka bilgi edinirsem iletiyi düzenlerim.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

djbuzy

Önemi yok hocam ben kurulumu yaptım ama eğer 13.04 ve sonrası sürümler için stabil kurulumu bulabilirseniz bir konu açın bence, bunu arayan başkalarıda vardır yararlı olur ilginiz için teşekkür ederim ayrıca.

guopx

Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.