Atari Joystick'i

Başlatan Timur, 07 Şubat 2012 - 08:45:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Timur

Arkadaşlar bende resimdekine benzer bir atari joystick'i var. buna usb kablosu takıp, bilgisayarımda kullanmayı düşünüyorum fakat direk çalışmayacağını düşünüyorum :D java programlamaya çalışıyorum şu aralar, eğer iyice ilerletebilirsem hem Gnu/Linux hemde Windows ortamında çalışmasını sağlamak için ne gibi şeyler öğrenmem gerekiyor bir bilginiz var mı bu konuda?

burk

Bahsettiğin donanımı bilgisayara nasıl bağlaycaksın?

FıratikUS

Alıntı Yapbuna usb kablosu takıp, bilgisayarımda kullanmayı düşünüyorum
diye yazmış :D

Çok güzel aletlerdi çocukken çok haşat ettik bundan.Ama tamir etmesi de mekaniği gibi basit bir alet:)
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

furkankalkan

usb kablosu takıp bu aleti çalıstırıbilirsiniz ancak çok engin elektronik ve programlama bilgisi gerektirir. Eğer driver yazmak istiyorsanız aleti ardinio (adını yanlış yazmış olabilirim) gibi bi karta bağlamanız işinizi kolaylaştıracaktır.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

Timur

Alıntı yapılan: dewilman - 12 Şubat 2012 - 09:56:37
usb kablosu takıp bu aleti çalıstırıbilirsiniz ancak çok engin elektronik ve programlama bilgisi gerektirir. Eğer driver yazmak istiyorsanız aleti ardinio (adını yanlış yazmış olabilirim) gibi bi karta bağlamanız işinizi kolaylaştıracaktır.

direk ardinio diye arattım sonra da birkaç google önerisi sayesinde arduino kartları buldum hocam. bu kartlara program yazmak için eclipse eklentisi gerekiyormuş. öncelik işin programlama kısmı benim için. elektronik kısmının da üstesinden gelebilirim inşallah. sıra şimdi çalışmaya geldi  :D