Xubuntu 11.10 Hakkında Bir Kaç Problemim Var Bakar Mısınız?

Başlatan KemalALKIN, 25 Kasım 2011 - 09:06:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KemalALKIN

Xubuntu 11.10 Hakkında Bir Kaç Problemim Var Bakar Mısınız?

Evet arkadaşlar uygun başlık olmayacağından böyle yazdım çünki biraz problemlerim mevcut.
Şimdi sıralayalım;
1-Bilgisayarı kapat yapınca oturum ekranına geliyor oradan bir kez daha yapmak zorunda kalıyorum. (11.04 sistemde de mevcuttu.)
2-Pencereleri sürüklerken izler kalıp gidiyor. (Örnek; Windows sistemde işaretçinin izini bırak yapmış gibi ancak ani ani yani Windows hatasını sürüklerken Xp'de iz kalır ona benzer ancak durunca sürükleme gidiyor ama gıcık ediyor.)
3-Program kurarken debconf diye bir ekran gidip, gidip geliyor ve çoğu program kurulsa bile çalışmıyor (kendi deposundan).
4-KDE ve/veya Gnome uyumluluk ayarını yaptığımda her açılışta ekranda bir klavye çıkıyor ve uyumluluk işe yaramıyor.

Şunları da not edeyimki sormanız gerek kalmasın;
1-Ekran kartım düzgün şekilde kurulu ve güncel ayarlarında ise performans ile kalite ayarlarını denedim. (Ekran kartım (Asus) Nvidia GeForce GT 430 1 GB) OPENGL 4.1 destekli ve sürücü güncelleyerek 4.2 sürümünede destekli.
2-Ek sürücüler deposundan kurulu ve güncelleme ppa deposu ekli. (Öncesi ve sonrasında da aynı)
3-Şu an Kubuntu kurulu bunları çözmek istedim.
www.tckemal.ist

KemalALKIN

Arkadaşlar (flood/2 İleti birden) olarak görmeyin ancak bunları gören/bilen/yaşayan olmadı mı yahu başlığı genel yazmak zorunda kaldım çok sorun vardı :).
www.tckemal.ist

umutubuntu

Her bir konu için ayrı başlıklarda çözüm arayın lütfen.
Kilitlenmiştir.