[Çözüldü] Ubuntu 11.10 yükleme problemi

Başlatan selahattinc, 30 Ekim 2011 - 23:08:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

selahattinc

merhaba arkadaşlar
bugün ubuntu 11.10 u başarılı bir şekilde yükledim, kurulum bittikten sonra reset attı açılırken ubuntunun mor açılış ekranı geliyor ve ardından imlece düşüyor... ilk kez ubuntu kuruyorum yapmam gereken * bir şey mi var iki kez yüklemeyi tekrarladım yine aynı hatayı veriyor..
ne yapmalıyım ... şimdiden teşekkürler .

BayboraKaan

Imlece düsüyor derken ne oldugunu tam söylemez iseniz size pek yardimci olamayiz.

selahattinc

mouse işareti yanıp sönüyor. bilgisayarımda 3 adet usb aygıt takılı mouse klavye ve wireles adaptor. kurulumda wirelesı görmüştü zaten.
bütün aygıtları çıkartınca biryere kadar açılıyor mor ubuntu acılıs ekranı gelıyor orada kalıyor. usblerı takınca da yukarda yazdıgım hatayı verıyor. açılışta shifte basarak recover ıle calıstırdım o zaman da usb aygıtla ilgili biryazı çıkıyor 1,2,3...... satır başlarında numaralar çıkıyor ve hep usb ile ilgili bir uyarı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ekim 2011 - 00:07:19

kurtarmayı calıstırdıgımdan verdıgı hata:
usb disconnect device number 1
new low speed usb device number 11 using uhci_hcd

heartsmagic

Şimdi, bütün USB aygıtları çıkartıp sistemi başlattığında yine bu sorun oluyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

selahattinc

bütün usb aygıtları çıkarıp başlattıgımda mor ekrandan sonra siyah ekrana düşüyor imleç 10 saniye kadar yanıp söndükten sonra bazı statüler çıkıyor yanlarında hepsinin ok yazıyor fakat;
"starting load fallback graphics devicec" fail diyor digerlerinde bir sorun yok

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ekim 2011 - 08:24:04

nvidia ekran kartını tanımakta sorun yaşamış olabilir mi ? yüklemeye calıstım biraz arastırdım ama beceremedim :(

heartsmagic

Nvidia'lar genelde sorun yapmıyor, yapsa da bir şekilde sistemin açılması lazım aslında. Kartın modeli tam olarak nedir?

Sistemi açarken Grub üzerinden Linux'u seçtiğin satırda e tuşuna basıp, altlarda bir yerlerde bulunan bir satıra parametre eklememiz gerekiyor. Satırda splash yazacak, o satırın sonuna bir boşluk bırakarak nomodeset yazıp, ctrl+x ile sistemi açmayı dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

selahattinc

sorunu forumda gezerek hallettim teşekkürler :))

BayboraKaan

Nasil halletigini ve cözüm yolunu paylasirsan sevinirim. Ayrica ilk iletiyi cözüldü diye etiketlersen daha cok sevinirim.

selahattinc

Yeniden yüklemeyi denedim, yüklerken ilk seferinde Ubuntuyu dene butonuyla girip bakmamıştım dolayısıyla usb aygıtların ve ekran kartının yükleme sonrasında sıkıntı oluşturduğunu düşünüyorum. Bunun dışında hiçbir şey yapmadım.