ubuntu 11.10 usb türkçe yapmak

Başlatan vurkan, 12 Kasım 2011 - 09:44:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vurkan

merhaba ,

ben ubuntu son versiyonu indirdim..  linux live usb creator ile  usb ye kuruyorum.  deneme sürümünde fakat bütün ayarlar ve değişiklikler kalıcı oluyor bu yüzdende çok güzel. fakat türkçe ye çeviririken sorun yaşıyorum.   türkçe dilinde ve gnome  ile ilgili paketleri indiriyorum  bazen sorunsuz herşey türkçe oluyor bazen  ekran kararıyor  bazen hata veriyor..   tamamiyle türkçeleştirmenin en kolay ve en sorunsuz yolu nedir bunu öğrenmek istiyorum..   çünkü usb de sürekli kalmıyor bazen usb belleği başka işler içinde kullanıyorum.  ama usb ye kurmaz  çok basit ve zaman almıyor..  fakat sorun söylediğim gibi türkçe yapmakta..

şimdiden teşekkürler 

heartsmagic

Dil desteği bölümünden ilgili paketleri kurmak normalde en kolay yoldur. Kararma meselesi bellek sıkıntısıyla alakalı olabilir, beklersen kendine gelme ihtimali var. Fakat diğer hataları görmeden yorum yapmak zor. Olmadığında mesela ne hatası alıyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

vurkan

yanıtınız için teşşekkür ederim .. bellek sıkıntısı hiç yok..  bu durum  ilgili paketleri yükleyince tam olarak  kurulması içni yeniden başlatmak gerekiyor ,  yeniden başlattığımda  deneme sürümünü seçince ekran kararıyor ve gelmiyor..  tabi bunun tr paketleri yüklemekle ilgili olduğu kesin.. çünkü bu paketleri yüklemezsem  10 kere de yeniden başlattasam sorun olmuyor..   diğer durumlarda paket yüklenemedi gibi  değişik  hatalar veriyor..  be aslında sorunsuz türkçe yapmak için sırasıyla ne yapmam gekeriyor onu öğrensem  yeterli diye düşünüyorum.. 

çok teşekkür ederim hallettim :)  güncelleştirince fazla sağa sola tıklatmakmamak gerekiyormuş .

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.