[Çözüldü]Unity Plugin devre dışıyken Alt+F2 çalıştır tuş kombinasyonu çalışmıyor

Başlatan Aequitas, 27 Ekim 2011 - 12:59:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aequitas

Netbook ile ekran verimliliğini artırmak amacıyla cairo-dock kurdum ve unity plugin'i devre dışı bıraktım. Ancak alt+F2 çalışmıyor. Unity yi açarsam çalışıyor. Bunu halletmenin bir yolu yok mudur?

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

if

Aequitas

@if
"çalıştır penceresi"ni açıyordu..
"pencere" tabiri ne kadar doğru olur bilemiyorum ama.. :)

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

decent

Alıntı yapılan: Aequitas - 27 Ekim 2011 - 13:25:21
@if
"çalıştır penceresi"ni açıyordu..
"pencere" tabiri ne kadar doğru olur bilemiyorum ama.. :)

Uçbirimden veya ALT+F2 ile
gnome-panel komutunu yürütün

Aequitas

@decent gnome-paneli açmanın bir anlamı yok zira zaten unity panel oradayken alt+f2 çalışıyordu, ben yer kazanmak için unity paneli kapatmıştım.
@if gösterdiğin linkteki adımları yaptım ama bir değişiklik olmadı.. sanırım orada gösterilen yöntem metacity ile çalışıyor fakat ben şu anda metacity kullandığımı sanmıyorum, compiz olmalı bu kullandığım..

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

heartsmagic

Diğer başlıkta söylendiği gibi Unity oturumundayken bazı şeyleri iptal edersen bunun zincirleme sonuçları olacaktır. Unity yerine Gnome-shell kullanabilirsin belki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Aequitas

sudo apt-get install gmrun
ile gmrun paketini kurdum, sonra da Sistem ayarları>Klavye>Kısayollar üzerinden yeni kısayol oluşturup komut kısmına gmrun yazdım ve kısayol tuşu olarak ALT+F2 yi belirttim.. İlgilenen herkese teşekkür ederim..

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)