Mutlu Yıllar Ubuntu :)

Başlatan özgürubuntu, 20 Ekim 2011 - 19:39:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Bugün Ubuntu Linux'un 7. yaşını kutluyoruz. Ubuntu, bundan 7 yıl önce ilk sürümü 4.10 "Warty Warthog" yayımlanmıştı.. Mark Shuttleworth'ün Ubuntu'nun ilk sürümünü duyurduğu e-posta ; The warm-hearted Warthogs of the Warty Team are proud to present the very first release of Ubuntu!

OMG! Ubuntu sitesinde ilk sürümün ekran görüntülerine göz atabilir, hatta Virtual Box'ta denemek üzere İlk Ubuntu Sürümü "Warty Warthog"u indirip kullanabilirsiniz ;
OMG! Ubuntu Ubuntu's 7th Birthday Today: Look Back At Where It All Began

decent

Dile kolay 7 yıl..

Bazı kullanıcıların ısrarla bu arayüzü kullanmak istemesi nostalji merakı mı, kullanım kolaylığı mı ?

BayboraKaan

@Decent aliskanlik desek daha dogru olur gibime geliyor.

travego0403

2 yıllık Ubuntu ve Linux kullanıcısı olarak nice yıllara diyorum. :)
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

GNUbuntu

Hep birlikte nice yıllara Ubuntu.
Önce Saygı...

cemale

İyiki varsın ubuntu..mutlu yıllar :)
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

KemalALKIN

3 Yıldır 2009'dan beri takip ediyorum 9.10 dan beri (belki 9.04) gerçek pc me kurdum (ati yüzünden kalıcı olamamıştım) ilk sanal pc de denemiştim 9.04 ü :)

Nice Yıllara Hayırlı Olsun :)
www.tckemal.ist

alquirel

İlk sürümü indirip kurabilirsiniz denilmiş de bu 7 yıl önceki ilk sürüm benim 7 yıl sonraki sürücülerimin hepsini tanıyacak mı yine?
Eğer tanıyorsa Linux'a bir kere daha hayran olacağım.
Tabii kurulacak olan o zamanki değil de şimdiki çekirdek ise Linux dünyasına hayran olacağım, 7 yıl öncesinde bile kendisini 7 yıl sonrasındaki çekirdeğe uyumlu olabilecek şekilde geliştirdiği için. (gerçi saçma oldu galiba bu kısım :) )

AguilaNegra

Mutlu yıllar,
İlk sürümü bilmiyor olsam da,yarıdan fazlasını(5)kullanmış olmak da güzel.

Monarch

8. sürümden beri kullanıyorum. birlikte nice senelere :)

superjax

kubuntununda doğum günü mü?

heartsmagic

Kubuntu'nun 7. senesine bir sene daha var: 08.04.2005
Ancak her sene bir doğum günü oluyor haliyle :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

BayboraKaan

Alıntı yapılan: alquirel - 21 Ekim 2011 - 02:50:03
İlk sürümü indirip kurabilirsiniz denilmiş de bu 7 yıl önceki ilk sürüm benim 7 yıl sonraki sürücülerimin hepsini tanıyacak mı yine?
Eğer tanıyorsa Linux'a bir kere daha hayran olacağım.
Tabii kurulacak olan o zamanki değil de şimdiki çekirdek ise Linux dünyasına hayran olacağım, 7 yıl öncesinde bile kendisini 7 yıl sonrasındaki çekirdeğe uyumlu olabilecek şekilde geliştirdiği için. (gerçi saçma oldu galiba bu kısım :) )

Galiba güncelleme alamiyacak olmamiz yeni Kernelle de kullanamiyacak olmamiz anlamina geliyor :) ;)

maydin95

Bu sürümde GNOME 2.8 kullanılıyormuş. Acaba bunun sebebi nedir merak ediyorum. :D
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.