Slackware Bağlantıları ve Önemli Sayfalar

Başlatan ufuk_k, 06 Haziran 2008 - 05:49:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Terminalin ait olduğu bir KDE paketi varsa onu kaldırıp deneyebilirsin, eğer ayrı olarak gelirse yine kaldırıp deneyebilirsin ancak çözüm olur mu bilemiyorum. Sadece konsole'un bunu yapması biraz garip, sebep nedir bilemiyorum. Ancak sanal konsola geçebildiğine göre sadece kendisini ilgilendiren bir durum olsa gerek, sonlandırdığında tekrar masaüstüne geçebilirsin. Belki KDE 3.x serisini güncelleyebilirsin. Şu an Slackware'de KDE 3.x sürümü kaç bilmiyorum fakat daha yüksek bir KDE 3.x sürümü çıkmışsa, Slackware paketlerini indirip tek bir komuta hepsini güncelleyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hasansahin

Biraz geç cevap verdim, özür dilerim.

Slackware 12.1 için KDE 3.5.9
Slackware 12.2 için KDE 3.5.10 öntanımlı geliyor.

Diğer soru, slackware çok hızlı kurulan bir dağıtımdır. DVD kurulumu herşey dahil 25-30 dakikada bitiyor.(Benim PC orta halli sayılır) Paketlerin hızlı kurulmasında herhangi bir sorun yok.

KDE Konsolu yani "konsole" hakkında ise bende anlayamadım. Kurulum sorunsuz tamamlanıyor ve CD'lerin MD5 bütünlüğü var diyorsun. Ayrıca bu sistemde ubuntu'da kullanıyorsun. Belki kaldırıp tekrar kurmak sorunu çözebilir. Ama bu kaldırıp tekrar kurma işini kesinlikle KDE ortamında yapma.

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.