mountall :Plymouth komutu başarısız

Başlatan meo, 14 Ekim 2011 - 20:18:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

meo

yukarıda bir çok arkadaşın karşılaştığı problemle bende karşılaştım. makine hp g62 ati mobilty 5470 hd çift ekran kartı. dün 11.10 güncellemesini yaptım. dedim belki ekran kartını şimdi tanır diyerekten önce sistem yöneticisi ek sürülerden ati'yi etkinleştirdim yeniden başlattım hiç bi değişiklik olmadı ne hata verdı nede tanıdı. neyse ben bu etkinleştirmeye kaldırmadan ati sitesinden uygun driveri yükleyip forumda kurulum rehberlerinin birinde yazan komutlarla yüklemeye çalıştım. yeniden başlatıığım da ise karşıma
*checking battery state...                                                          [ok]
                                                                                                                f
sole from util.linux.2.19.1
/dev/sda5:204079/5029888 dosya (0.2% süreksiz), 1555749/20096256 blok
skipping profile in /etc/apparmond/disable:usr.bin.firefox
*starting AppFrmar profiles
*settings sensors limits
speech-dispatcher disabled; edit /etc/defult/speech-dispatcher
*starting bluetooth
[color=yellow]*[/color] pulseaudio configured for per-user sessions
saned disabled; edit/etc/default/saned
mountall : Plymouth bağlantısı kesildi
mountall :Plymouth bağlantısı kesildi
_

dedikten sonra kalıyor istersen yazabiliyosun startx  fln denedim ama bişey olmadı. bu soruna benzer şekilde 11.04 te olmustu recovery kipinde başlattım ek sürücülerden kaldırınca  birde recoveyde olan bozuk dosyaları onar dedikten sonra başlamıştı. fakat 11.10 da bunu yapmadım. şu anda windows tan yazıyorum. yardımlarınızı basit anlatımla ve merakla bekliyorum .

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=24748.0 konusundan bölünmüştür.

if

@meo, kurtarma kipini mi açamadınız yoksa denediniz ama olmadı mı?

meo

öncelikle şunu belirteyim ilk defa kullanıyorum ubuntuyu. grub ekranından kurtarma kipine basınca .04 sürümünde girebiliyordum orda 5 şeçenek çıkıyordu bozuk dosyaları onar, normal başlat vs. ama .10 sürümünde 4 şeçenek çıktı hangisine tıkladıysam açılmadı.hep komut ekranında kaldı. aynı terminal gibi..

if

@meo, o komut ekranında gerekli komutları yürütebilirsiniz. Bozuk paketleri onarmak için: sudo apt-get -f install Ek sürücüyü kaldırmak için önce jockey-text --list | grep 'Sahipli' komutuyla kurulu sahipli sürücünün ismini öğrenip sudo apt-get remove sürücü_ismi ile kaldırabilirsiniz.

meo

şimdi de kurtarma kipi dediğimde ;
Linux yükleniyor 3.0.0-12-generic - pae
Başlangıçramdiski yükleniyor ...
dedikten sonra öyle kalıyor. bende canlı usb den başlattım ubuntuyu verdiğiniz kodları burdaki terminalde denedim hiç bir şey olmadı 

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Ekim 2011 - 21:08:38

ubuntu@ubuntu:~$ sudo apt-get -f install
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.
ubuntu@ubuntu:~$ jockey-text --list | grep 'sahipli'
ubuntu@ubuntu:~$

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Ekim 2011 - 21:35:31

yardımcı olabileceek kimse yok mu eğer bi çözümü yoksa ubuntuyu silicem artık daha ekran kartını tanıtamadık nasıl kullanıcam ki. güya kullanımı daha rahat diye denemek istedik 

heartsmagic

@meo, silip silmemek senin bileceğin bir iş, kararını kendin vermelisin. Kullanımı yerine göre daha rahat ve sorunsuzdur, mesela ben elimi suya sabuna bile sürmem kurulumlarda. Bir tek Nvidia sürücüsü kurarım, o da hiç sorun yapmadı bugüne kadar. Yerine göre sorun yaşanır ve çözmek için uğraşmak gerekir. Uğraşamam diyorsan belirttiğim gibi kaldırıp kaldırmamak senin bileceğin iş.

11.10'a güncelleme yaptım demişsin. Nereden güncelledin, 11.04'ten mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.