Itunes benzeri uygulama var mı?

Başlatan fzt_sheldon, 24 Aralık 2012 - 23:32:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fzt_sheldon

merhaba, ipad2 kullanıyorum ve ubuntu üzerinde itunes gibi çalışan bir program var mı başlıklar içinde arama yaptım songbird, rhythmbox programlarını önermişler indirdim ama  iphone yada ipod'ları görüyorlar galiba yardımcı olabileceklere teşekkür ederim.
bazzinga !!

heartsmagic

Itunes'u ne için kullanmayı düşünüyorsun bilemiyorum fakat kendisinin birebir muadilini bulman çok zor bu tarafta. Veri transferi vs. gibi konular için gördüğün uygulamaları deneyebilirsin, ancak ne yazık ki bazı uyuşmazlıklardan dolayı hepsi her sürümde çalışmıyorlar. Malum IOS sürümü vs. gibi konular değişken şeyler.

Diğer yandan Wine deneyebilirsin, sanal makine alternatifini düşünebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fzt_sheldon

peki wine yada sanal makine uygulamalarını nasıl kullanabilirim bağlantı verebilir misiniz ne işe yarar nasıl kurulur . teşekkürler.
bazzinga !!

heartsmagic

Wine için forumda araştırma yapabilirsin. Wine bazı Windows uygulamalarını Linux üzerinde çalıştırabilmemizi sağlayan bir uygulamadır. Depolarda vardır, önce kendisini kurar sonra Itunes kuruluyor mu diye bakabilirsin. Fakat ne yazık ki her uygulama iyi sonuçlar vermiyor, malum bu iş kolay bir iş değil.

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=1347

Gördüğümüz üzere Wine ile Itunes pek iyi durumda değil.

Sanal makine ise ayrı bir olay. En kolayından Virtualbox isimli sanal makineyi sistemine kurup ardından Windows'u kurabilirsin sanal olarak. Itunes yanlış bilmiyorsam kullanılabiliyordu sanal bir sistem üzerinden. Net konuşamıyorum zira ilgili cihaz elimde yok. Belki tecrübe sahibi birileri daha iyi yorum yapabilir.

rigormortis93

sanal makine uzerinde calısıyor sorunsuz

heartsmagic

En azından bir olumlu geri bildirimimiz olmuş :)
Teşekkürler @rigormortis93.

geryildirim

gtkpod iPod'u görüyor.

İşinize yaramaz mı?