Intel Corporation Centrino Wireless-N 1000 bağlantı yok

Başlatan aarifat, 20 Eylül 2011 - 21:38:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aarifat

@cagriemer herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

aarifat

cagriemer

2.6.38-11'den daha eski bir kernel var mi bilgisayarinizda? Ornegin grub menusunde baska kernellar gorebiliyor musunuz?

aarifat

@cagriemer hayir sadece kullandığım kernel var.

heartsmagic

@aarfirat, İngilizcen varsa bir önceki sayfada verdiğim bağlantıya bir göz atabilir misin?
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1592846

Eğer İngilizcen yoksa o bağlantıya bakıp bizlerin sana denettirdiklerimizi süzüp, geriye kalanları denettirmemiz gerekecek sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aarifat

@heartsmagic ingilizcem yok  :-[

kablo olmayan yerlerde internetimi kullanamıyorum :( bu da beni zor durumlara sokuyor.

if

@aarifat, ALT+F2>gksu gedit /etc/modprobe.d/iwlagn.conf açılan dosyanın içerisine options iwlagn 11n_disable50=1 11n_disable=1
yazıp kaydedin vekapatın. Sonra ise sudo modeprobe -r iwlagn
sudo modeprobe iwlagn
komutlarını verin.

aarifat

@if dediklerini yaptım ancak son iki komutu verdiğimde hiç bir şey olmadı. Allah Allah nasıl bir problem var acaba?

if

@aarifat, yeniden başlatıp dener misin? @heartsmagic'in yönlendirdiği bağlantıda söylenenleri uygulamaya çalışıyorum. Orada "N", "AP" ve "G" kısaltmaları var ve bunların ne işe yaradığın çözemedim. Çözen varsa bana da anlatsın:)

yeniden bağlatınca  dmesg | grep -i iwl çıktısına bakalım.

aarifat

:) @if acaba ben mi yanlış yazıyorum bi çıktı vermedi :)

BayboraKaan

Alıntı yapılan: if - 29 Eylül 2011 - 19:50:03
@aarifat, yeniden başlatıp dener misin? @heartsmagic'in yönlendirdiği bağlantıda söylenenleri uygulamaya çalışıyorum. Orada "N", "AP" ve "G" kısaltmaları var ve bunların ne işe yaradığın çözemedim. Çözen varsa bana da anlatsın:)

yeniden bağlatınca  dmesg | grep -i iwl çıktısına bakalım.

İleti düzenlenmiştir

aarifat

dmesg | grep -i iwl
[ 8534.770018] iwlagn 0000:03:00.0: Queue 2 stuck for 2000 ms.
[ 8534.770021] iwlagn 0000:03:00.0: On demand firmware reload

if

@aarifat, neredeyse gördüğüm tüm önerileri sundum:) Wicd'i kurup denemek kaldı. Olmazsa hata kaydı açarız artık.

aarifat

@if sizden haber beklerken wicd i de kurdum ve denedim. Fakat hatalı parola deyip bağlanmadı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Eylül 2011 - 22:35:58

arkadaşlar modemimle ilgili bir sorun olabilir mi? evdeki diğer bilgisayarlar kablosuz ağa bağlanabiliyorlar.