Görünmez modeller

Başlatan Graphness, 18 Eylül 2011 - 01:17:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Graphness

Uzun uğraşlar sonucu wine ile steam kurup, team fortress 2 backup'ını yükledim. Hiç bir sorun yok gibi görünüyordu. Fakat bir oyuna bağlandığımda karakterler, silahlar gibi bazı modellerin görünmediğini fark ettim. Bir çok yeri aradım bu konu ile ilgili. q4wine ile bazı dll dosyalarını kurdum, fontlar yükledim. -nointro gibi dx10'u zorla aç gibi bir çok komut denedim, hiç birinde başarılı olamadım. Son olarak aklıma Ekran kartı güncellemesi geldi. Radeon HD 4850 ekran kartına sahibim. Fakat şöyle bir problem var, ben driver'ini kurduğum zaman bilgisayarda aşırı bir yavaşlama oldu. Ayrıca oyuna bağlanırken oyun donuyordu, karakterler bile gelmiyordu yani. Bir kaç farklı yerden kurup denedim bu driverları fakat başarılı olamadım. En son mecburen kaldırdım driver'i. Şu an oyun yüklü fakat karakterler falan görünmüyor, iki gündür uğraşıyorum ve her hangi bir çözüm bulamadım.

KemalALKIN

bu şekilde sürücüyü kur
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=27294.0
birde wineyi kaldırıp kurman gerekecek işlenmesi için
www.tckemal.ist

Graphness

Teşekkür ederim, deneyip sonucu yazacağım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Eylül 2011 - 03:43:05

wine, oyun, vs. kaldırdım. Verdiğiniz linkteki anlatılanları aynen yapıp driver'ı kurdum. Bilgisayarda her hangi bir yavaşlama olmadı. Fakat gene oyunda karakterler, silahlar gibi bazı modeller görünmez halde, çözülmedi anlayacağınız =\

decent

wine sürümü nedir ?

wine --version

Aşağıdaki bağlantıdan farklı sürüm deneyebilirsiniz.
http://www.winehq.org/download/ubuntu

Graphness

decent

Oyun gereksinimlerini (directx vs.) tamamladınız mı ?

Graphness

Evet, internette anlatılan derslerde söylenen tüm zımbırtıları kurdum. Direct dll'leri de dahil.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Graphness - 18 Eylül 2011 - 02:08:07
Teşekkür ederim, deneyip sonucu yazacağım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Eylül 2011 - 03:43:05

wine, oyun, vs. kaldırdım. Verdiğiniz linkteki anlatılanları aynen yapıp driver'ı kurdum. Bilgisayarda her hangi bir yavaşlama olmadı. Fakat gene oyunda karakterler, silahlar gibi bazı modeller görünmez halde, çözülmedi anlayacağınız =\
sonuç nedir bu arada wineyi komple kaldırıp tekrar kurucaksınız ancak öyle işler yani kartın olduğunu anlar
www.tckemal.ist

Graphness

Her şeyi yapmama rağmen olmadı. Birazdan win 7 kuracağım malesef. Başka bir çözüm yolu bulamadım

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Graphness - 18 Eylül 2011 - 23:48:48
Her şeyi yapmama rağmen olmadı. Birazdan win 7 kuracağım malesef. Başka bir çözüm yolu bulamadım
kurmana karışamayızda :)
şöyle yapabilirdiniz

wineyi kaldırıcaktınız herşeyiyle sonrasında ev klasöründe ctrl + h yapıp .wine klasörünün adını değiştirin veya silin

sonra yeniden kurun kart aktifken
not: 1.2 stabildir , 1.3 beta
www.tckemal.ist

cemoli

Doğru 1.2 daha iyi oyunlar konusunda
1.3 henüz kararlı değil
Linux'u Seviyoruuuuuuum ;D

KemalALKIN

Alıntı yapılan: cemoli - 19 Eylül 2011 - 14:23:45
Doğru 1.2 daha iyi oyunlar konusunda
1.3 henüz kararlı değil
1.3 te ekran kartını otomatik ve doğru tanıyor bütün sistemlerde ve dağıtımlarda (linux dağıtımları ve mac vb..)
ancak hata oluyor
www.tckemal.ist

Graphness

Henüz kurmadım win7, 1.2 versiyonu ile de denedim sabah. Sonuç neyazıkki aynı.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Graphness - 19 Eylül 2011 - 18:17:28
Henüz kurmadım win7, 1.2 versiyonu ile de denedim sabah. Sonuç neyazıkki aynı.
sizde ya sürücünüzde (atiden kaynaklı olabilir) ya da wine hq artıklarını silmemenizden olabilir bakın ne diyorum
sudo apt-get auto remove wine1.2 (1.3 ve sayısız) ayrı ayrı bunları girip kaldırın sonra bütün wine kalıntılarını silin en önemlisi
ev klasöründeki (ctrl+h yap gizliler gözükür) gizli .wine klasörü orayı sil ve kalıntılarıda forumda ara wine kaldırdıma ama gibi bir konuda vardı
o şekilde kalıntılardan da kurtul geri 1.2 kur! (kapalı kaynak resmi ati sürücüleri varken)

kesin düzelecek eğer dediklerimi yapmazsan öyle kara kara düşünürsün :(
www.tckemal.ist