[Çözüldü]Clamav kurulumu sonrası yavaşlama problemi

Başlatan nasilolcekbuisler, 31 Ağustos 2011 - 11:20:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nasilolcekbuisler

merhaba

clamav kurdum ama  bilgisayarım acayip yavaşladı.eskiden giriş ekranından sonra hemen istediğim işlermleri yapardım.şimdi gnome çubuğunun görünmesi için 5-10 saniye geçiyor.windows gibi oldu aynı.synapticden kaldırdım clam ı ama hala o yavaşlık devam ediyor. bilgisayarım konuşabilse eminim uu beybi bende bir hareketlenme oldu diyecek  ;D  bundan nasıl kurtulabilirim?

heartsmagic

Clamav, sağlıklı bir şekilde kalıktı mı?
Gnome başlangıç uygulamalarında neler var?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

if

Konuyu uygun bir yere taşımam uygun olur sanırım. Müsadenle @heartsmagic.

heartsmagic

kalkan1973

İstenmeyen bir yazılımı kaldırmak için Synaptic ten bulduktan sonra üzerine sağ tıklayıp TAMAMEN KALDIR seçeneği ile bağımlılıklarıyla beraber kaldırmak daha sağlıklı bence.
Evde İşte her yerde Linux

Rbbt

Aynı sorun benim bilgisayarda da var clamav'ı synapticten kaldırdım sorunsuzca, ama yine şifreyi girdikten sonra 10 saniye bekliyor sonra masaüstü geliyor.
What happens when I become main source of a pain!!!

heartsmagic

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Eylül 2011 - 01:00:31
Clamav, sağlıklı bir şekilde kalıktı mı?
Gnome başlangıç uygulamalarında neler var?

nasilolcekbuisler

merhaba

kurulu yazılımları synapticden taradım clamav ın ufak bir eklentisimi uzantısımı ne kalmış.yani clamav yazıyordu üzerinde :) bende onu da kaldırdım.yeniden başlattım.sorunum çözüldü.ama kaldırmadan bu yavaşlamayı nasıl çözebilirdim?anlatıpğ kounyu öyle kilitlerseniz daha güzel olur.hem bende öğrenirim.

heartsmagic

Anlayamadım. Sorun Clamav'ın kalıntısıysa zaten ondan başka şekilde çözemezdin sorunu. Sorularıma da cevap alamadım bir türlü, başlangıç uygulamalarında neler vardı? Clamav'ın kalıntısı belki oradaydı, görünce denetleyecektik, bir şeylerin kaldırılmadığını fark edecektik, kaldıracaktık.

if

@nasilolcekbuisler, çözültü etiketi vurmuşunuz ama ne nasıl çözüldüğüne dair ne de sorulara bir yanıt geçmişiniz. Bu iki konuyu halletmeden konuyu kilitleyemem.

nasilolcekbuisler

kusura bakmayın aktif adsl kullanıcı olmadığım için kısıtlı zamanlarda giriyorum.hearts ın yazdığı iletiyi göremediğim için onun yöntemi ile yapmadım.clam av ı köküyle kaldırdım.böylece sorunum kaldırışmla birlikte  çözüldü :) şimdi sistemimde clam av yok yani.16:11 deki mesajımda yazdıklarım ın tekrarı niteliğinde bunlar.

@heart;sizin iletiyi görmediğim için başlangıç uygulamalarına bakamadım.sanırım şimdi bakıp yazmamda bir şey ifade etmez.