[Çözüldü] Radyo dinleyememe-Canlı Tv izleyememe x-mpayer2 eklentisi.

Başlatan iceboy, 25 Ağustos 2011 - 22:14:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iceboy

İnternette olmazsa olmazlarım slowtürk fm gibi radyolar ve bazen maç olduğunda izlediğim bazı tv kanallarını izlemek istediğimde benden bu x-mplayer2 eklentisini istiyor.Ve sanırım bu windows media player eklentisi.Çünki bunu isteyen siteler oynatıcı olarak windows media player kullanıyor.

Flash playerim yüklü

Firefox'un son sürümü yüklü.

Kullandığım Dağıtım archlinux.

Bu sorunu çözmenin bir imkanı varmı ? Biraz araştırdım fakat bir yol bulamadım/bulduklarım işe yaramadı...

Bu eklentiyi linux'a kurabilirmiyiz,yada bu eklentinin yaptığı görevi yapabilen başka bir linux alternatifi eklenti bulsak bu siteler bunun çalışmasına izin verir mi ?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Not:Konuyu açtıktan sonra farkına varabildim.Yeri burası değil diğer dağıtımlar bölümü olacaktı affola..
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

decent

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

paketi yüklü mü acaba ?

iceboy

Alıntı yapılan: decent - 25 Ağustos 2011 - 22:16:08
sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

paketi yüklü mü acaba ?

En altta ve konuda da belirttiğim gibi sayın @descent archlinux kullanıcısıyım.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

decent

Uygun bölüme taşındı.
Konu Arch ise, Arch uzmanına (@if) bırakalım.

yakusha

radiotray uygulamasını yüklemenizi ve http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28866.0 adresindeki radyoları listenize eklemenizi öneririm...

Artık bu forumu kullanmıyor.

if

@iceboy, anladığım Firefox üzerinden hem radyo dinlemek hem de tv kanallarını seyretmek istiyorsunuz. O zaman vermeniz gereken komut: sudo pacman -Syyu
sudo pacman -S gecko-mediaplayer

@decent, beni utandırıyorsun:) Uzman değil ama tecrübeli bir kullanıcıyım.

iceboy

Alıntı yapılan: if - 25 Ağustos 2011 - 23:13:20
@iceboy, anladığım Firefox üzerinden hem radyo dinlemek hem de tv kanallarını seyretmek istiyorsunuz. O zaman vermeniz gereken komut: sudo pacman -Syyu
sudo pacman -S gecko-mediaplayer

@decent, beni utandırıyorsun:) Uzman değil ama tecrübeli bir kullanıcıyım.

Üstad verdiğiniz kodlar ile kurulumu sorunsuz şekilde bitirdim.Radyoyu açtım missing plugin hatasi vermedi,fakat yükleniyor diyor radyo çalmaya başlamıyor..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ağustos 2011 - 23:56:10

Radyonun sitesinden canlı dinle linkine tıkladıktan 5 dakika sonra açıldı radyo.Cache filan yazdı 5 dakkika beklettikten sonra çalmaya başladı..

if

@iceboy, 'üstad' sıfatını hakedecek birikimim yok. İltifatınız için teşekkür ederim.

O bahsettiğiniz hafızaya alma işi sorun değildir, öyle çalışıyor uygulama. Bağlantı hızınıza göre süre değişir sadece. Sorun çözüldüyse konuyu kilitleyelim.

iceboy

Kitleyebiliriz fakat şunu belirtmek isterim,bağlantı hızım 8mbit/s.

Windows üzerindeyken 3 saniyede önbelleğe alırken archlinux ta yada linux ta 3-5 dakika bekletmesi biraz tuhaf..

Yardım için çok teşekkürler..

gufabe

O siteye firefox'dan girerek denedim. Ubuntu varsayılan eklentiler tercihini totem'den yana kullanmayı uygun görmüş. (gayet verimli kullanılyor)

decent

Sürekli dinlediğiniz ve izlediğiniz radyo/tv bağlantıları (URL) elinizde mevcut ise UMPlayer
kullanarak cache (önbellek) işlemini biraz daha hızlandırabileceğinizi düşünüyorum.

Ubuntu ve diğer (Arch hariç) birçok dağıtımdaki denemelerim sonucunda gördüğüm budur.

iceboy

Web tarayıcı'yı konsoldan çalıştırıp çıkan süreçleri izledim radyo'yu açarken.Karşıdan cevap geç geliyor sorun bu galiba.

decent

Geç açılma konusunda çözüme gitmek için;
Diğer radyo kanalları ve tarayıcılar ile deneme yaptınız mı?

iceboy

Alıntı yapılan: decent - 26 Ağustos 2011 - 01:07:14
Geç açılma konusunda çözüme gitmek için;
Diğer radyo kanalları ve tarayıcılar ile deneme yaptınız mı?

3 Farklı tarayıcıda sonuç aynı.Firefox,chromium ve epiphany..

Bu sorun sadece x-mplayer2 eklentisi ile çalışan radyolarda oluyor..Sadece geç başlama sorunu yok mesela durdurup 10 saniye sonra tekrar başlattığınızda yayın devam etmiyor tekrar kapatıp açmak gerekiyor.

Diğer eklentiler ile çalışan radyolarda herhangi bir sorun yok denedim.

decent