Masaüstüm gözükmüyor?

Başlatan Bedreddin, 24 Ağustos 2008 - 20:19:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bedreddin

Merhabalar.
Anlam veremediğim bir şekilde masaüstüm gözükmüyor. Siyah bomboş gözüküyor, niye olabilir acaba? Biraz arama yaptım ama benzer sorunlardan çok masaüstünün tamamen gittiğine dair sorunlar var. Oysa bende menü var, hatta toolbar (cairo-dock) bile çalışıyor. Ama arkaplanım yerine siyah gelmiş ve simgelerim gitmiş :(
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

WarGasm

Buna benzer bir sorun bir kere basima geldi, kde 4.1 e gecmeyi dusunuyordum acarken sessionslardan secmeyi unutmusum ubuntu yuklenmeden ctrl + alt + backspace ile yeniden baslatip kde'ye gectim ve tekrar gnome a dondugumde masaustumu kullanamiyordum, sol sag tiklanmiyor, iconlar gorunmuyor, kisacasi masaustu ile ilgili hicbir islem yapilmiyordu. Hersey yuklendikten sonra bilgisayari yeniden baslattigimda duzelmisti. Bilgisayari yeniden baslatip dener misiniz ? Bence gnome yuklenmeden bir sekilde acilmanin yarida kesilmesinden kaynaklaniyor olabilir.

Sypro

Bana daha çok nautilus gibi geldi. terminal açabiliyorsanız terminale, olmazsa alt f2 ile çalıştır penceresine nautilus yazar mısınız? Bir kaç gün önce çakılan bir işlemi sonlandırdığımda onunla birlikte nautilus da sonlandı ve benzer bir durum ortaya çıktı, bu şekilde geri gelmişti.

Gerçi bilmiyorum 2 saat içinde çözüme ulaştınız mı ama yine de önermek lazım.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

heartsmagic

Bana da nautilus gibi gelse de bir soru da ben sorayım. Kullandığın masaüstü arka planı başka bir disk bölümünde miydi? Ve bu bölüm hala bağlı durumda mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

adolffwangel

acaba compiz kullanıyor musunuz.. aynı şey bende de olmuştu.. ekran karartıcısını aktif etmiştim ve her açıldığında kapkara açılıyordu... yani belki bu da olabilir.. süper + p tuşlarına basınca felan düzeliyor mu ya da masa üstüne tıklayınca.. eğer böyle bi şeyse compiz ayarlarından düzeltebilirsiniz.. karartma yardımcısını kapatarak... umarım böylesine kolay bi şeydir çözümü
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.