linuxten windowsa geçiş komutu nedir?

Başlatan ilhanozdamar, 18 Ağustos 2011 - 01:23:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilhanozdamar

iyi günler bilgisayarımda windowsun bir kaç sürümü mevcut ve bir sürümüne erişim sağlayamıyorum black track ile cd den başlattım pc mi fakat komut sistemi ile windowsun istediğim işletim sistemi ile açılmasını nasıl isteyebilirim? çok acil bi durum yardımcı olursanız çok sevinirim...

urqun

heralde grub ile ilgili ubuntu live cd ile grub kurtarılıyordu http://www.yusufpolat.com.tr/tag/ubuntu-grub-kurtarma/ buradan bakabilirsin ön yükleyici ayarlarını bi elden geçirmen lazım bence
#mineral #rock #deposit #petroleum #oil #radioactive #gis #earth #sources #rawmaterials #maps #field #anticlyne #dome #basin #synclyne #structure #Geology!

sem

Windows'a geçiş komutu ile kasdedilen nedir?

BackTrack üzerinidesiniz ve bir komut verip bilgisayarın Window'a sistemi ile açılmış gibi davranmasını mı istiyorsunuz? Yoksa Windows kurulu sisteme yani disk bölümüne mi ulaşmak istiyorsunuz?

Birincisi için herhangi bir komut yok.

İkncisi için dosya tarayıcı ile tıklayıp girebilirsiniz.

Ya da sistem açılmıyorsa alınan hata nedir? Alınan hataya ggöre bir işlem yaptınız mı?

Örneğin GRUB2 yeniden kurulum başlığını iincelediniz mi?
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

gufabe

Yalnızca en son kurduğunuz Windows sürümünü görebilirsiniz. Çünkü mbr paylaşılmaz. Linux grub yapısından tamamen farklıdır. Neyse, Windows'a girdikten sonra aşağıdaki bağlantıdan yararlanın.

http://nonpasaran-windows7.blogspot.com/2010/03/window-7-ve-windows-xpyi-ayn.html

Ekleme: İşlemi tamamladıktan sonra, canlı cd ile giriş yaparak grub2 kurulumu yapın. Unutmayın grub listesinde sadece bir windows seçeneği göreceksiniz. Onu seçerseniz başlangıçta hangi Windows sürümününden giriş yapmak istediğinizi sorar (örneğin: windows7/windows xp gibi).

Yeniden grub2 kurulumu:

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Yeniden_Grub2_Kurulumu

ilhanozdamar

öncelikle gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim. ben maalesef şu windows 7 32  bit de 4 gb ram gösterme programını yükledim  ama yüklerken antivirüs programı hata verdi ve daha önce başlangıç ve kurtarma dan yeni yüklenmiş gibi görülen işletim sistemini varsayılan olarak seçtiğim için o ekrana gelemiyorum ynai güvenli kipe de giremiyorm başlangıç onarmayı başlatıyor bilgisayarım kendi kendine ama ona da çözüm bulamıyor :S dediklerinizi deniyeceğim fakat şuan bir şey fark ettim bilgisayar boot (x:) de çalışıyor kendi kendine 30 mb lik bir sanal hardisk oluşturmuş ve buna boot atıp bilgisayarımı ondan çalıştırıyor acaba bunu biçimlendirsem sorun ortadan kalkar mı ? yoksa yine bilgisayarım varsayılan olarak bunu seçtiğim için onu yüklemeye çalışır mı ? işin kötü yanı ise daha önce kendi ve daha bir sürü bilgisayarda yükleyip kullandığım halde bir başkasının bilgisayarına yüklerken böyle bir hata aldım.. anlayacağınız zor durumdayım..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Ağustos 2011 - 11:32:27

bu yeniden grub kurulumu konularını inceliyorum da ben blacktrack 4 ile bu anlatımları uygulayacağım ama black track 4 grub2 ye mi girer yoksa grub a mı girer bilmiyorum hangi anlatımı uygulamam lazım?

gufabe

Evet elinizdeki çalışan cd ile grub2 kurulumu yapabilirsiniz.

ilhanozdamar

maalesef buda sorunumu çözmedi :( başka bi öneriniz var mı acaba :(

gufabe

Açılışta grub ekranına gelebildiniz mi? Önemli olan buydu. Şimdi ubuntu 10.10'da mısınız?

ilhanozdamar

hayır gelemedim maalesef :( yeni bir ubuntu sürümü yükleyip tekrar deniyeceğim