Linux eğitim ?

Başlatan MrKowalski, 13 Ağustos 2011 - 23:30:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MrKowalski

İTÜ'nün vermiş oldugu linux eğitimi hakkında düşüncülerini alabilirmiyim ?

gideniniz varmıdır ? eğitim nasıldır ? deger mi ? degmez mi ? ( Çokmu soru oldu  :) )

http://www.btegitimleri.itu.edu.tr/ila/

yakusha

linux öğrenmek ve sunucu olarak kullanmak, ekmeğinizi burdan yemeyi düşünüyorsanız faydalı bir eğitimdir... yok masaüstü olarak kullanıyorsanız ihtiyacınız yoktur...

tavsiye edenler çok oldu... malesef o eğitimi alabilecek temel seviyeye daha bu sene gelebildim.
Artık bu forumu kullanmıyor.

Ozgurluk

Masaüstü kullanımı için, e-dergileri takip etmek yeterli, ayrıca Kim Korkar Linux'dan kitabını okumakda göz gezdirmekte yarar var. Linux sertifika konusunda RHCE sertifikasına hazırlık için yararlı olabilir. Sitelerinde zaten öyle belirtmişler.

"Ayrıca, ILA linux sistem yöneticiliği eğitimleri, gerek güncel içeriği gerekse gerçekçi senaryolar üzerine uygulamaları ile kursiyerlerin başta RHCE olmak üzere Comptia Linux+, LPI ve SAIR Linux GNU gibi sertifikasyon sınavlarına büyük ölçüde hazırlanmalarını da sağlayacaktır."

Bu kursa katılım sertifikanız bir işe yaramaz. Fakat dedikleri gibi yukarıda ki sertifikaları almanıza olanak sağlarsa; sizinde niyetiniz o sertifikaları almaksa o açıdan faydalı olabilir.