Simge durumuna getirdiğim pencereler panelde görünmüyor ?

Başlatan demirci20, 09 Ağustos 2011 - 23:38:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

demirci20

ubuntu 10.10 kullanıyorum en altdaki cubukta panelde eskiden masaüstündeki calısan dosyaların simgeleri görünürdü ama şimdi nasıl oldu bilmiyorum artık o panel olmasına rağmen programların simge durumundaki halleri görünmüyor yani masaüstündeki bir diğer dosyaya yada uygulamaya gecmem için alt+tab yapıyorum orada kısayolu mu desem ne desem bilmiyorum ki adını işte o olmadığı için tıklayamıyorum onu nasıl düzeltebilirim inş. sorunumu anlatabilmişimdir yardımcı olursanız sevinirim

serkanburda

Panelin üzerinde sağ tıklayıp "Panele ekle" seçeneklerinden pencere listesini bulur ve ekle derseniz sanırım sorununuz çözülecektir.

demirci20

onu demiyorum benim sorunum söyle yani firefoxu acıyorum köşede simge durumuna küçült _ işaretine tıklıyorum pencere yok oluyor panelde kısayolu simgesi falanda olmuyor ama alt+tab da gösteriyor

decent

Lütfen konu başlıklarını "yardım", "acil" gibi kelimelerle değil, konuya uygun/özetleyen kelimeler ile yazınız.

ersinkandemir

@demirci20,
Tamam işte @sersang'ın yazdığı çözüm de dediğiniz sorun için.
Where there's a shell, there's a way.

bigbang

Evet @sersang'ın dediği doğru. Bende de aynı sorun olmuştu. Bu şekilde çözmüştüm sorunu.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

demirci20

neyse millet boşverin galiba sorunumu anlatamadım zaten tekrar format atacağım o zaman düzelir

serkanburda

Format atmak istiyorsanız atın yine, lafımız yok ancak sorununuzu çözmek size öğrenme yolunda birşeyler kazandıracaktır; o yüzden bu kadar kolay pas geçmeyin derim ben. Eğer anlamadığımızı düşünüyorsanız başka türlü anlatmayı deneyin, yanlış anladığımız yeri söyleyin ki size yardımcı olabilelim :)

Paneldeki simgeler, küçültülen pencerelerin simgeleri görünmüyor demişsiniz. En azından ben ve diğer arkadaşlar öyle anladık. Panelde küçültülen uygulamaların simgelerini de gösteren iki şey var: 1)Pencere seçici 2)Pencere listesi. Bu ikisini de panele sağ tıklayıp "panele ekle" dediğinizde gelen listeden seçebilirsiniz.

Şimdi anlamadığımızı düşündüğünüz yeri belirtirseniz yardımcı olmaya çalışalım, değilse de siz bilirsiniz :)

BayboraKaan

rm -rf .gnome* .gconf*

Formatlamadan önce birde bunu dener misin?