Kernel Derlemede Seçenek Sorunu

Başlatan blauzahn, 06 Ağustos 2011 - 18:35:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

blauzahn

Merhaba Arkadaşlar,

Debianda kernel derleyecektim fakat make xconfig dediğimde grafik arayüzde aradığım seçeneği bulamıyorum. Örnek olarak aşağıdaki resimde olan bölüm daha önce derlediğim kernellerde görülüyordu fakat şimdi görülemiyor. Ctrl+F ile seçenek aradığım yerde var fakat pasif durumda gibi. Böyle bir sıkıntı ile karşılaşan oldu mu acaba, nasıl çözebilirim bu sorunu?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Ağustos 2011 - 21:48:20

Ubuntu'da aynı kerneli derlemeye çalıştığımda o seçenek görülebiliyor. Nedenini anlayabilmiş değilim. Yok mu bilen bir arkadaş acaba?

if

Bu DSDT'nin ACPI altında görünmesi için daha önceki ayarlarda, sanırım genel ayarlar altında, bununla ilgili bir seçeneğin seçilmiş olması gerekiyor ama ne olduğunu hatırlamıyorum. Hangi çekirdeği derlemeye çalışıyorsunuz. Kernel.org sitesinden alınan 3.0 çekirdeğinde o seçenek ön tanımlı olarak açık geliyor. Debian'ın kendi sağladığı bir çekirdekte açık olmayabilir ya da make oldconfig dediyseniz, açık olmayabilir.