Executable Bit hatası ÇÖZÜMÜ Bazı proglamlarda çalışıyor

Başlatan laser1999, 05 Ekim 2011 - 15:15:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

laser1999

Başlıkda anlattığım gibi Executable bit hatısı içindir.Resim yüklemeyi beceremediğim için yazı ile anlatıcağım.
1.Nautilus (dosya yöneticisi) açın.
2.Açamadığımız .exe dosyasına sağ tıklatın.
3.Erişim hakları sekmesine basın.
4."Dosyayı bir program gibi çalıştırmaya izin ver" yazan yerin başındakı kutucuğa basın.

Buradaki işlemleri sırasıyla yapın.Ve tekrar çalıştırmayı deneyin. :D

alquirel

Paylaşım için teşekkürler.
Birkaç ekleme yapma ihtiyacı hissettim.

- Linux'ta exe dosyaları zaten çalışmaz, bunun için önce wine isimli uygulamanın yüklü olması lazım.
- Belirtilen çalıştırılabilir özelliği sadece exe dosyaları için geçerli olan bir özellik değildir. Linux'taki diğer script dosyalarının çalıştırılabilmesi için de gereklidir.
- Uçbirimden aynı işi yapmak için "sudo chmod +x dosya_ismi" komutunu da kullanabilirsiniz.
- Veya bunu benim gibi en kolay yoldan halletmek için : [Nasıl]Çalışıtırılabilir Yapma (Nautilus Betiği)

laser1999

@alquirel Eklemelerin için sağol.

laser1999

Alıntı yapılan: alquirel - 05 Ekim 2011 - 15:31:16
Paylaşım için teşekkürler.
Birkaç ekleme yapma ihtiyacı hissettim.

- Linux'ta exe dosyaları zaten çalışmaz, bunun için önce wine isimli uygulamanın yüklü olması lazım.
- Belirtilen çalıştırılabilir özelliği sadece exe dosyaları için geçerli olan bir özellik değildir. Linux'taki diğer script dosyalarının çalıştırılabilmesi için de gereklidir.
- Uçbirimden aynı işi yapmak için "sudo chmod +x dosya_ismi" komutunu da kullanabilirsiniz.
- Veya bunu benim gibi en kolay yoldan halletmek için : [Nasıl]Çalışıtırılabilir Yapma (Nautilus Betiği)
"sudo chmod +x dosya_ismi" cd komutu ile dosyanın bulunduğu konumda olması gerekir.