Fedora 15 Duyuruldu:!

Başlatan Xmetalic, 24 Mayıs 2011 - 17:32:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalkan1973

Ben aslında işi anladım. Ama gerekli yazılımlar konusunda ve güncellemelerde yaşadığım çakışma ve hatalar nedeniyle saatlerce boğuştuktan sonra baktım düzelmeyince  Debianıma geri döndüm...Biraz ilginç olmuş görsellik iyi  ama daha çok eksiği var gibi. Ya da Fedoranın düzelmesi gereken çok yönü var...
Evde İşte her yerde Linux

özgürubuntu

@Mustafa Kalkan, size katılıyorum. Henüz Gnome 3 Beta gibi duruyor Fedora'da (ya da genel olarak bilmiyorum) Python'dan kaynaklı dil sorunları da cabası, güncellemeleri alırken üstüste 4-5 kez hata verdi, 6. denememde güncellemeleri yükledi.

Sans fontu Gnome 2 sürümlerinde çok şık görünüyorken Fedora'da çok korkunç görünüyor, Windows 98'de Clear Type yapmazsınız ya onun gibi :) Nautilus stili gerçekten korkunç :D (Bu konuda nautilus-elementary çok şık mesela) Sözün kısası Gnome ekibine görsel anlamda el atacak bir stiliste ihtiyaç var gibi görünüyor.

Elbette yukarıdaki görüşler bana ait, beğenenler vardır muhakkak

janparey

Evet,katılıyorum.ben pencere davranışlarını ve masaüstü ortamını beğendim fakat görünüm ile gerçekten daha fazla uğraşılması gerekiyor.Ama genel anlamda gnome 3 ü başarılı buldum,bütün sorunlardan arınmış bir dağıtımla birleştiğinde benim için tadından yenmez hale gelecektir.

özgürubuntu

Bu sabah NVIDIA GeForce Go 7300/PCI/SSE2 ekran kartımı kurup yeniden başlatmak istediğimde Fedora açılmadı, Fedora forumundan ve Google'dan da bilgi alamayınca ve oldukça yabancı olduğum bir sistemde olduğundan Fedora'nın olduğu bölümü formatlamak zorunda kaldım..

Sanırım yeni nesil GNOME (Unity'deki sorunum da buydu) benim ekran kartımı kara listeden çıkarmadığı sürece, ben yeni sürümlere ağız tadıyla geçiş yapamayacağım :(

Cradle

Sırf şu ekran kartı sürücüleri yüzünden linux`e şimdilik ara veriyorum. Ubuntu 11.04`e Catalyst 11.5 kurdum. Anlamsız kasılmalar mevcuttu. Fedora 15`e kurdum. Onda da pencerelerde ciddi yavaşlama oldu. Ayrıca Gnome 3`de grafik hataları oldu. (Bu bilinen bir şey gerçi.). Gallium 0.4 sürücüleri desen sorunsuz fakat güç yönetimi yapmıyor. Fan kafa şişiriyor.

decent

Son 10 günde 10 dağıtım yükleyip kaldırdıktan sonra sıra Fedora' ya geldi.
Önceki sürümlerde toplam üç defa güç-bela Fedora yükleyip çeşitli sorunlar nedeniyle kaldırmıştım.
Dördüncü Fedora-KDE yüklemesinde tam tersi oldu, çok beğendim.

Kadir Can

@decent;
Fedora 15'ten ben de oldukça memnundum; fakat benim gibi kotalı kullanıcılar için pek uygun değil.

decent

Alıntı yapılan: Kadir Can - 29 Temmuz 2011 - 20:30:55
@decent;
Fedora 15'ten ben de oldukça memnundum; fakat benim gibi kotalı kullanıcılar için pek uygun değil.

Yanlış hatırlamıyorsam indirdiğim toplam miktar -yazılımlar, güncellemeler dahil- 200 MB' ı geçmedi.

Ozgurluk

Fedora Red Hat'in Kırmızı fötürlü şapkasının şekline hayran. :D
Zaten dünyada ki en popüler iki dağıtım ubuntu ve fedora. Fedora'da merak ettiğim gnome ön tanımlı gelen dağıtımların başında. Gnome 3'e geçmişler mi? Uzun zamandır deli gibi dağıtım kurmuyom. Sadık bir Ubuntu kullancısını olma kararındayım.

Kadir Can

@decent;
Kısa süreli kullanımda fazla belli olmuyor, bir aylık süre içerisinde fazla güncelleme karşılıyor bizi.
4 gün Fedora kullanmamıştım.Açtığımda 50 MB güncelleme geldiğini görmüştüm.Yazılım indirmemi de ekleyince fatura kabarık geliyor. :)
Bu sebeple Debian Kararlı'ya geçiş yaptım.İndirdiğimde 6.0.2 olarak indirmiştim.Güncellemeleri sadece kurulum sırasında aldı.Sonrasında güncelleme gelmedi.
@Ozgurluk;
Fedora aslında fötr şapka demek zaten.RedHat'in ticari olmayanı diyebiliriz.
Fedora GNOME3'e geçen ilk dağıtımdır.

decent

Bana göre Fedora' yı -Gnome3 için taşlar yerine oturuncaya kadar- KDE ile kullanmak gerekiyor.