Pardus'te WineHQ Çok Stabil Ve Hızlıyken Neden Ubuntu'da Tam Tersi?

Başlatan KemalALKIN, 15 Ağustos 2011 - 01:50:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KemalALKIN

Pardus'te WineHQ Çok Stabil Ve Hızlıyken Neden Ubuntu'da Tam Tersi?

Evet Arkadaşlar Çok Merak Ettim :)
pc özelliklerim imzamda mevcut

test ettiğim sürümler 32 bit wineler ve 32 linuxlar (64 ü linuxta bıraktım :) )
pardus 2011.1 dama dama 32 bit wine 32 bit 1.3.23
ubuntu & kubuntu 11.04 natty narwhal 32 bit wine 32 bit winehq 1.2.3 stabil & 1.3.26 beta

karşılaştırma yapmadan önce belirteyim sürücüler aynıykende aynı (sürücü sürümü) ubuntuda fark yapar mı diyede son sürüm nvidia sürücüde de denedim sonuç aynı
aynı oyunu kuruyorum ve aynı paketleri kuruyorum (wine tricks) aynı ayarlarda açıyorum

k/ubuntuda 1.3.26 betada hata veriyor durduk yere çalışmayı durdurdu falan diyor sanırım seste çıkmıyordu (yada macosx de betada ses yoktu)
parduste tek sürüm var onda ise mükkemel akıcılık ve dalga dalga model kayması olmuyor :)
k/ubuntuda 1.2.3 stabil de ise o dediğim sorunlar oluyor ve bazen sunuculara girdiğimde error veriyor

not: sistemi hepsinde düzgün tanıyor ve kartlarda düzgün kurulu durumda
direct3d reg kayıtlarınıda girsemde girmesemde aynı parduste daha beter bir kalite oluşturuyor o ayrı :)

birde son olarak multisampling bende 32 ye kadar dayanabiliyor windowsta ortalama 16x ancak linuxlarda x4 mac os x de ise x8 buda bir garip :)

oyunun adı Counter Strike : Source 2010 Final Digital-Zone (Final Source 2011 olan orange box yeni motor)

fikrinizi almak istedim sorun sayılmaz çünki çözüm pardus :)
www.tckemal.ist

gecegezen

Winelerin sürüm farklarında olabilir belki playonlinux bir oyun veya program kurarken ona göre değisik dizinlere farklı wineler kurabiliyordu diye hatırlıyorum.Birde bağzi oyunuların farklı wine versiyonlarında çalışmadığını falan okumuştum. Tabiki bu sadece bir tahmin çok fazla wine ile işim olmuyor şu siralar.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw