[Çözüldü] Nvidia sürücülerini elle kurarken sorun yaşıyorum

Başlatan den1905, 19 Kasım 2011 - 09:43:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

den1905

Merhabalar

Konuda sabit başlık altında bulununan nvidia sürücülerinin elle kurulumundaki adımları yapıyorum fakat bir yerde takılıp kalıyorum. Xserver çalışıyor gibisinden bir şeyler söylüyor. Konudaki sudo killall gdm-binary komutu hata veriyor son olarak sudo sh nvidia* komutu ile başlangıç klasöründeki sürücü paketini yüklemeye başlıyor fakat "x server çalışıyor" diye bir hata alıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

if

@den1905, faydalandığın eski bir anlatım. Komutları şöyle uygula sırasıyla: CTRL+ALT+F1> sudo killall lightdm
sudo sh NVIDIA*
sudo service lightdm start

KOmutları ve çıktılarını kod etiketi içinde veriniz.

den1905

Teşekkür ederim sorunum çözüldü. Belki konu ile ilgilenen arkadaşlar için faydası olabilir. Bu adımları denerken sürücünün sistemde yüklü olduğundan bahsetti.
sudo apt-get --purge remove nvidia-* komutu ile sürücüleri kaldırdım bilgisayarı yeniden başlattığımda ise istediğim sonucu elde ettim ekran kartını tanımış olarak açıldı. Bir diğer konu ise forumda x server sonlandırmak için herhangi bir başlık bulamadım epeyce bir süredir de bu konu ile uğraşıyorum. Elimden geldiği kadar kendim araştırıp yapmaya çalıştım fakat dediğim gibi bu konuyu bulamadım. Uygun bir başlık ile yöneticiler konuyu güncel tutabileceklerini düşünüyorum. Emekleriniz için teşekkür ederim.

heartsmagic

Aslında X'i nasıl durduracağımız yazıyor fakat GDM terk edildikten sonra haliyle geride kaldı o mesele. Sabit başlıklarımıza bir bakıp güncellemeye çalışırız.
Ayrıca, http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=21050.0 başlığında kurulu olan sürücülerin kaldırılma işlemi zaten başta anlatılıyor.

Konuyu kapatıyorum. @den1905, çözülen başlıklarını sen de etiketleyebilirsin, hatta etiketlersen mutlu oluruz. İlk iletini değiştirip başına [Çözüldü] eklemen yeterli.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.