stopping automatic report generation crash [FAİL]

Başlatan EtSütYumurta, 06 Ağustos 2011 - 17:06:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Biz tam olarak bir:
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install ubuntu-desktop
çıktısı görebilir miyiz?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

EtSütYumurta

sudo apt-get update
http://paste.ubuntu.com/661827/
sudo apt-get upgrade
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
Aşağıdaki paketler yükseltilecek:
  google-chrome-stable
Yükseltilen: 1, Yeni Kurulan: 0, Kaldırılacak: 0 ve Yükseltilmeyecek: 0.
İndirilmesi gereken dosya boyutu 28,6 MB
Bu işlemden sonra 11,9 MB ek disk alanı kullanılacak.
Devam etmek istiyor musunuz [E/h]? e
Alınıyor:1 http://dl.google.com/linux/chrome/deb/ stable/main google-chrome-stable i386 13.0.782.107-r94237 [28,6 MB]
1dk 47sn'de 28,6 MB alındı (265 kB/s)                                         
(Veritabanı okunuyor... 176412 files and directories currently installed.)
Preparing to replace google-chrome-stable 12.0.742.124-r92024 (using .../google-chrome-stable_13.0.782.107-r94237_i386.deb) ...
Unpacking replacement google-chrome-stable ...
Processing triggers for bamfdaemon ...
Rebuilding /usr/share/applications/bamf.index...
Processing triggers for desktop-file-utils ...
Processing triggers for python-gmenu ...
Rebuilding /usr/share/applications/desktop.tr_TR.utf8.cache...
Processing triggers for man-db ...
Processing triggers for python-support ...
google-chrome-stable (13.0.782.107-r94237) kuruluyor...
N: Ignoring file 'nikount-orta-desktop-natty.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'ubuntu-tweak-stable.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'tiheum-equinox-natty.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'madnessmike-madnessmike-natty.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'natty-partner.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'malteworld-compiz-natty.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'tualatrix-ppa-natty.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension

sudo apt-get install ubuntu-desktop
http://paste.ubuntu.com/661847/

@guface 2. kod:
N: Ignoring file 'nikount-orta-desktop-natty.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'ubuntu-tweak-stable.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'tiheum-equinox-natty.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'madnessmike-madnessmike-natty.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'natty-partner.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'malteworld-compiz-natty.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'tualatrix-ppa-natty.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
E: linux-image-2.6.38-10-generic paketi konumlandırılamıyor
E: 'linux-image-2.6.38-10-generic' ifadesini içeren herhangi bir paket bulunamadı
diyor ne yapmalıyım?

im'koniqwe

heartsmagic

sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktop ile tekrar kurdurabilir misin? Bakalım sadece meta paketi mi alacak normalde olduğu gibi.

gufabe

Alıntı yapılan: EtSütYumurta - 09 Ağustos 2011 - 04:17:46
ram 4gb ama sistemim 32bit olabilir farkeder mi?

Yanlış anlamadıysam 32 bit destekleyen makinene 64 bit kurulumu yapmışsın.

Eğer durum buysa ve sen de teyyit ediyorsan; bundan sonra daha farklı öneriler sunacaklar olabilir. Ben de merakla izleyeceğim. Şimdi @heartsmagic'in önerdiği komutlardan devam edelim.

heartsmagic

32bit makineye 64bit sistem kurulmaz, kurulum baştan mızıldanır :)

EtSütYumurta

@ gufabe 64 bit makineye 32 bit kurdum. sorun olmaz heralde
@heartsmagic
ubuntu-desktop yeniden kurulumu mümkün değil, indirilemez.
Yükseltilen: 0, Yeni Kurulan: 0, Kaldırılacak: 0 ve Yükseltilmeyecek: 0.
bu çıktıyı aldım.
im'koniqwe

gufabe

Yalnızca bu komutları denesek...

sudo apt-get install linux-image-2.6.38-8-generic
sudo update-grub
sudo apt-get update

Bu arada @EtSütYumurta, sorduğun sorunun yanıtını bilmiyorum. 32 bit makineye 64 bit sistem kuranlar, bunu 4gb olan ram kapasitelerinden tam olarak yararlanmak için yapıyorlar (ki linux için buna gerek yok sanıyorum) . Ama 64 bitlik donanıma 32 bitlik sistem kurulmasının nedenini (faydasını) bilmiyorum.

EtSütYumurta

sudo apt-get install linux-image-2.6.38-8-generic
http://paste.ubuntu.com/661881/
sudo apt-get update
http://paste.ubuntu.com/661883/

sorunun hala aynı şekilde devam ediyor. ve grub ekranım siyah oldu.
im'koniqwe

gufabe

EtSütYumurta

im'koniqwe

gufabe

/usr/sbin

dedikten sonra ctrl-o yaparak kaydedip, ctrl-x yaparak nano'dan çıkıyorsun ve yeniden başlat reboot ya da ctrl-alt-del.

EtSütYumurta

şimdi de sarı noktalar sürekli geçiyor kaldığı yer stopp  sys  V runlevel compatibility
im'koniqwe

gufabe

Şunları tekrar uygulasak...

Alıntı yapılan: decent - 08 Ağustos 2011 - 04:22:07
Kurtarma modu ile başlatıp > Bozuk paketleri onar > diyerek devam edin.
CTRL+C tuşlarına basın.

Uç birimde şu komutları yürütün,
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get -f install
sudo dpkg-reconfigure -a
sudo -i
reboot

EtSütYumurta

im'koniqwe

gufabe

sudo gdm

Çıktısı önemli değil. İşe yarıyor mu?

EtSütYumurta

onu nereye yazıcam ben anlayamadım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ağustos 2011 - 16:27:35

Alıntı yapılan: EtSütYumurta - 08 Ağustos 2011 - 15:47:19
@gufabe warning: unable to find users: no seat-id foundwarning: gdmdisplay lasted 0,6018 secondswarning: gdmdisplay lasted 0,028569 secondwarning: gdmdisplay lasted 0,028442 secondswarning: gdmdisplay lasted 0,028728. secondswarning: gdmdisplay lasted 0,028520 secondswarning: gdmdisplay lasted 0,028756 secondswarning: GdmLocalDisplayFactory: maximum number of X display failures reached: check X server log for errors diye hata alıyoru  @decent yine olmadı kardeş
bozuk paketleri onar dedikten sonra ctrl+c ile ucbirimi açtıktan sonra şu şekilde çalışıyor evet.
im'koniqwe

gufabe

Giriş ekranına çıkarmaya çalışıyordum. Ama artık aldığın hata ''stopping automatic report generation crash'' değil öyle mi?

''stopp  sys  V runlevel compatibility''. Bunu nerede görüyorsun? Grubtan hemen sonra mı? Birde Kurtarma kipinden ''ubuntu'yu düşük grafik kipinde çalıştır''ı seçer misin?

EtSütYumurta

güvenli grafik kipinden girebiliyorum. "stopp  sys  V runlevel compatibility" bunun ne kadar hata olduğunu bilmiyorum. giriş ekranında sarı noktalar sürekli geçiyor hiç durmadan, orda f1'e bastığımda gördüğüm son cümle bu. orada kalıyor, gdm ekranına gelemiyorum.
im'koniqwe

gufabe

''stopping automatic report generation crash  [FAİL]'' ilgili google araması yaptım. Öncelikle @speakerXXL'nin yönlerdirmelerini uygulayanların çoğunlukla çözüm bulduğu görülüyor. Birkaç durumda da kerneli yeniden kurmak, grubu güncellemek gibi yollarla çözüme gidilmiş. Bir de benim kullandığım bağlantı var.

@EtSütYumurta, hepsini denedik ama olmadı. İstersen başlığı tekrar incele ve aşağıdaki sayfaya yeniden gözat.

http://www.kurtismccartney.com/apport_fix

heartsmagic

Son hata bu mudur?
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28605.msg344644#msg344644

@gufabe, 32bit'lik işlemciye sahip olan makineye 64bit işletim sistemi kurulmaz :) Bellek isterse 4, isterse 44GB olsun :)
64bit'lik işlemciye sahip olan makineye 32bit'lik işletim sistemi kurulumun sebebi ise, 64bit kullanmak istenilmemesi, mevcut bir iki ufak sorun ya da 64bit'lik srümü çıkmamış özel bir uygulama olabilir.

gufabe

@heartsmagic, halihazırda tercihimi, iddia sahibi olmamaktan yana kullanmak istiyorum.   ::) Malum, yeterince acemiyim.   :) Veri olarak kabul edilemeyeceğini bilsem de aşağıdakiler ve benzerleri gibi sayfalar (özellikle de hararetli önerilerle desteklenmesi) dikkatimi çekti.

http://www.programlar.com/egitim/islemcinin-64-bit-destegi-var-mi-nasil-anlasilir.6w.o.1.html

http://www.pcnet.com.tr/forum/yazilim/244640-32bit-anakarta-64bit-sistem-kurduk.html   

heartsmagic

@gufabe, ilk bağlantı işlemcinin 64bit olup olmadığını anlamayla alakalı. İkinci bağlantıda ise soruyu soran arkadaş temel meseleleri kaçırmış sanırım. Anakart değil işlemci 64bit olur. Anakart için 64bit'lik işlemciye destek verebiliyor mu, veremiyor mu bu konuşulabilir sadece. Kaldı ki onun 32bit dediği şey 64bit destekliymiş, ilerideki cevaplardan anlaşılabiliyor bu :)

Şöyle söyleyeyim. 64bit işlemciye sahip bir makinen var. Buna haliyle istiyorsan 64bit'lik bir işletim sistemi kurabilirsin. Ağır işlemlerde nimetlerinden yararlanırsın. Tek sıkıntı bazı uygulamaların 64bit'lik sürümlerinin olmayışı veya sıkıntılı oluşu. Bu işlemcileri içeren makinelerde geriye yönelik destek olur işletim sistemi bazında. Kısacası 32bit'lik bir işletim sistemini bu makineye kurabilir, kullanabilirsin. Fakat tam tersi sözkonusu değildir. 32bit'lik işlemciye sahip bir makineye 64bit'lik sistem kurulmaz. Zorlama, çatlama, patlama yollarıyla yapabilen varsa bilemiyorum :) Temelde kurulmaz diye gayet rahat bir şekilde yorum yapabilirim ama.

EtSütYumurta

@heartsmagic;
sorunum falan yok başlangıç ekranında sarı noktalar durmadan geçiyor ve hiç bir hata bildirmiyor.
im'koniqwe

heartsmagic

Hiç hata bildirmiyorsa ne yazık ki sorunu irdelemek mümkün değildir.