Archbang 2010.09

Başlatan if, 28 Eylül 2010 - 11:12:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kenzi

Alıntı yapılan: if - 20 Ekim 2010 - 01:07:30
Archbang öntanımlı olarak vesa sürücülerini kullanıyor. Sizin ekran kartınıza uygun sürücü-xf86-video-radeon- kurulu değildir sisteminizde. İnternete giremiyor olmanız wicdi yapılandırmamanız veya ethernet kartı sürücünüzün yüklenmemesinden kaynaklanabilir. Ubuntunuzdan gerekli paketleri indirip Archbang üzerinden kurabilirsiniz.

kurduğumda problem yoktu wicd ile internete girebiliyor,öntanımlı hangi sürücü ise onunla da sorunsuz kullanmıştım.Ta ki güncelleme alana kadar.Normalde archlinux kullanıyorum dizüstünde, biraz bilgim var yapılandırmalarla ilgili :) Yapılandırma ile ilgili olduğunu sanmıyorum.

heartsmagic

Peki tekrar bir güncelleme denedin mi? En azından o konuyu elemiş olalım. Ayrıca @if'in dediği gibi radeon paketini kurup vesa ile dene şansını, bir masaüstünü görelim ardından internet meselesine bakarız.

Fakat bana öyle geliyor ki güncelleme bir şekilde başarısız oldu, önce oradan başlayalım. Tabii hâlâ uğraşmak istiyorsan :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Kenzi

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Ekim 2010 - 10:06:53
Peki tekrar bir güncelleme denedin mi? En azından o konuyu elemiş olalım. Ayrıca @if'in dediği gibi radeon paketini kurup vesa ile dene şansını, bir masaüstünü görelim ardından internet meselesine bakarız.

Fakat bana öyle geliyor ki güncelleme bir şekilde başarısız oldu, önce oradan başlayalım. Tabii hâlâ uğraşmak istiyorsan :)

Zaten üstünde öntanımlı ekran sürücüleri mevcuttu, yani bozulan öntanımlı sürücüler oldu,ben kurmamıştım.
Güncellemeleri de denedim,yansı adreslerini alamadı,"bad number ... "diye bir uyarı verdi ping atınca bende orda bıraktım internet olmadan bir anlamı olmayacagını düşündüm :)
Sıtkım sıyrıldı heartsmagic gece çok ugraştım ama nafile :) Çok teşekkürler ilgin için.

**Nefret edilen markalar listemde yerini alan ATI'ye sevgilerimi sunuyorum buradan....

sem

Çok geçerli buldum gerçekten... Çok hoşuma gitti... Korkudan Nvidia yüklemeyi deneyemedim... Sistem bozulmasın diye... Çünkü 1 gündür ya da daha fazla (yani 24 saat ya da daha fazla) bir zamandır aralıksız format atıyorum bilgisayarlara... Abartıyorum gibi duruyor ama hayır, gerçekten o kadar zamandır, sırf nvidia yüzünden format atıp duruyorum bilgisayara... Hem de daha önceleri onlarca kez (bu da abartı değil) yüklediğim bilgisayarlara nvidia yükleyemedim bir türlü... Debian bölümüne en kısa zamanda başlık açacağım sanırım =) Ne Lenny ne Squeeze bana mısın demiyor =)

Bu sistemin kullandığı bileşenler hoşuma gitti, hakkında biraz araştıracağım sanırım zamanım oldukça... Bu sistem ile de formatlarıma geçici bir süreliğine ara veriyorum... =)=) İstediğim programları da bulabildim; audacious, pidgin, skype, vlc... LAMP gibi bir şey de kurdum mu tamamdır, bu aylık işimi görürüm her türlü =) Bu sistem kalıcı olacak gibi duruyor gerçi...

Ek: Yazımı bir kere okudum, suçlama doğrudan nvidia'ya yapılmış... Yanlış olmuş, kendi "şeyliğim" diyelim... =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

sem

İndirme bağlantısı değişmiş...

http://archbang.org/download

İlk iletide de değiştirilirse yeni ve araştırmaya üşenen arkadaşlara yardımcı olacaktır.  Gerçi main ibaresi kaldırılmış sadece bağlantıdan...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?