[Çözüldü] PCLinuxOS 2011.6 Canlı CD'de kullanıcı adı ve şifre soruyor.

Başlatan yağmuradam, 29 Haziran 2011 - 17:17:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yağmuradam

PCLinuxOS 2011.6 Live CD'den açılmadan önce localhost kullanıcı adı ve şifre soruyor. Bu kullanıcı adı ve şifresini bilen bir arkadaşım yazarsa sevinirim. İnternette aradım fakat bulamadım.

gauss1777

kullanıcı adı root, şifre toor olarak denediniz mi? farklı bir sürüm denemiştim orada öyleydi kullanıcı adı ve şifre.
jfm

yağmuradam

gauss1777 ve umutubuntu;
   Her ikisi de olmadı. Fakat;
   root
   root
olarak girince;
   root@localhost~]#
şeklinde yazıp kaldı. Burada ''startx'' ve ''init 5'' gibi komutlar kullandım, fakat yine açmadı.

karamani44

live cd zaten masaüstüne ulaştırıyor. Ben şuan kullanıyorum. şifre root eğer isterse. Bu arada kullanıyorum ve gayet hoşuma gitti pclos mesela jdownloader depolarında mevcut. Onun dışında firefox son sürümünde. Libreoffice 3.4 sürümünde ve zemberek eklentisi cuk diye oturdu.
Live Cd'de sorun olmasın bir daha kontrol et ve sistemi kur. Eminim memnun kalacaksın.

delicesineseven

Sanal makinada deniyorum şimdi bu ekranı verip devamında açılıyor
bir de şunu deneyin guest yazıp şifre kısmına bie şey yazmadan enterlayın

karamani44

delicesineseven

PCLinuxOS gerçekten iyi iş çıkarıyor:) Gnome'u ne zaman çıkar acaba?

yağmuradam

Sonunda PCLinuxOS 2011.6'yı açmayı başardım. ''Safe Mode'' ve ''Safe Mode:Vesa'' açılış seçeneklerinin ikisi de PCLinuxOS'i açıyor. Ben daha önce ekran kartımı görmediği için açılış seçeneklerinde ''nomodeset'' yazarak açmaya çalışıyordum. İşte o zaman nedendir bilmem kullanıcı adı ve şifre soruyordu. Artık hiçbir şey sormadan açılıyor. Bu arada;
   Kullanıcı adı: root
   Şifre: root
olduğunu da burada belirteyim. Arkadaşlarım aynı problemle karşılaşırlarsa bu şekilde çözebilirler.

delicesineseven;
  PCLinuxOS 2011.6 versiyonunun Gnome masaüstünün ne zaman çıkacağını bilmiyorum. Ben daha önce 2010.12 sürümünün Gnome masaüstlü olanını kurup denemiştim. Açıkçası KDE sürümünden çok daha iyi bence. Sürekli olarak;
  http://distrowatch.com
adresinden kontrol ederseniz size çok faydası olacaktır. Bildiğiniz gibi çok faydalı ve iyi bir site.
  İlgilenen bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.