[Çözüldü]Nvidia 96 sürücülerimi kuramıyorum.

Başlatan yağmuradam, 10 Mayıs 2011 - 05:53:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Evet ben fark etmemişim, X sürümü de 1.9'a düşüyormuş. Zaten ilk baktığımda neden böyle yapıldığını anlamamıştım, birbirini tetikleyen paketler mi var diye düşünmüştüm. xorg-server ve bağlı paketlerin hemen hepsi normal depodan alınmış, sadece intel farklı bir kaynaktan geliyor. @speakerXXL'in belirttiği üzere bu sürümleri sabitlemek gerekiyor, zira sistem sürekli güncelleme alır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

yağmuradam

decent;
   http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,26963.msg323514.html#msg323514
linkindeki;
   sudo add-apt-repository ppa:malteworld/compiz
   sudo apt-get update
   sudo apt-get upgrade
   sudo apt-get install emerald

komutlarını uygulayınca Emerald yeniden kuruldu ve artık Emerald pencere yöneticisini kullanabiliyorum.

speakerXXL;
   Sizi vermiş olduğunuz betik düzenlemesini uyguladıktan sonra artık yeni xserver paketlerini güncelleme uyarısı olan, ''Not all updates can be installed'' penceresi gelmiyor. Yani ''Partial Upgrade'' güncellemesi yapmıyor. Sizin yaptığınız aynı uyarıyı Linux Mint forumundaki arkadaşımdan da aldım. Yani problem çözülmüş oldu.

heartsmagic;
   Aynen yazdığınız gibi, bu betik xserver paketlerinini sürümünü düşürüyor. nvidia-96 paketini yüklememizi sağlıyor. Keşke böyle ek betiklere gerek kalmasa da sürücülerimizi sağlıklı bir şekilde yükleyebilsek.
   Neyse, hepinize çok teşekkür ederim. Böylece bu problemi de çözmüş olduk.