Duyuru: Ubuntu çevirilerinde Google Translate kullanılması

Başlatan hasanyılmaz, 08 Aralık 2009 - 19:06:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanyılmaz

Merhaba arkadaşlar,

Ubuntu çevirilerinde Google Translate ve benzeri kötü çeviri yapan programların kullanılmaması gerekmektedir. Bu programların çeviri düzeylerinin yeterli olmadığını deneyerek de görebilirsiniz.

ScaryMan

Başlığı gündeme getirmekte fayda var sanırım. Biraz önce 30'a yakın Google Translate ile çevrilmiş madde düzelttim. Yoda kurmuş gibi cümleler yazılmış, hiç mi dikkatinizi çekmiyor, yoksa "tag"ler içinde fark edilmeyeceğini mi düşünüyorsunuz? :)

Arkadaşlar buna lütfen dikkat edelim. Sırf çevirmiş olmak için çeviri yapmayalım.

Yiğit Ateş

Benim de dikkatimi çekti, e-posta atıp uyaracaktım ama heveslerini kırmak istemedim; fakat aynı şekilde devam edilirse mecbur uyaracağız.
Düzenleme: Yeni bir tane daha görünce mecburen e-posta ile uyarmak durumunda kaldım.

ScaryMan

Ben önce e-posta ile uyarıyorum. Uyardıklarımı takibe alıyorum. Baktım devam ediyor mecburen düzeltiyorum. Kimse kusura bakmasın artık. :)

serenler

Arkadaşlar ben de çeviri yapmaya başladım. Tabi ki hatalarım olacaktır, bu yüzden "bir başkası bunu gözden geçirmeli" kutusunu işaretliyorum. Ama tartışmaya açık cümle ve kelimeler oluyor o zaman çevirimden eminsem işaretlemiyorum.

Hatalı gördüğünüz çevirilerde tabi ki mail göndermekten çekinmeyin. Kimsenin hevesi kırılmaz zaten yazarsınız mailde güzel bişey yapıyorsunuz fakat.... diye. :)

Lütfen bana da hatalı çevirilerimi yazmaktan çekinmeyiniz.
https://launchpad.net/~serenler07
www.dahianlamindakideayriyazilir.com