cpu %100 çalışıyor

Başlatan murattikil, 22 Mayıs 2010 - 17:09:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

murattikil

Bazen sistemimde çift çekirdekli bilgisayarımda iki çekirdeğinde cpu kullanımını %100 gösteriyor. Bilgisayarda aşırı kasılmalar oluyor. oturum açıp kapatıncaya kadar düzelmiyor. bazı programları kapatmama rağmen düzelmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim...

bytan

O an hangi yazılımlar çalışıyor? Örneğin htop ile işlemciyi kullanan uygulamalara bakabilirsin. Kurulumu nasıl yaptın? Wubi ya da tam kurulum mu? Sürümün nedir?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Rbbt

Yen bir konu açmak istemiyorum buradan sorumu yönelteyim:

Forumda mesajları okurken veya sekme açıp birinden diğerine geçtiğimde, bazense sadece sayfayı simge duruma küçültüp büyüttüğümde işlemci %50 nin üstünde kullanılıyor. Uç birimdem "top"  komutu verip baktığımda işlemciyi kullanan uygulama olarak "compiz" göze çarpıyor, anlamadığım olay şu; şimdi küp döndürmüyorum veya sallanan pencereleri kullanmıyorum forumda mesaj okurken neden işlemci bu kadar dengesiz hareket ediyor?

(şu an mesaj yazarken bile işlemci fanı bir hızlanıyor bir yavaşlıyor, kendinden geçti adeta)
What happens when I become main source of a pain!!!

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST