Yandex Tarayıcı

Başlatan travego0403, 01 Ekim 2012 - 13:50:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Teşekkürler arkadaşlar, kaçırdığım nokta kendisinin Chrome tabanlı olmasıymış ki o da ilk iletilerde yazıyormuş zaten.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Felâsife

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Aralık 2012 - 20:42:29
Teşekkürler arkadaşlar, kaçırdığım nokta kendisinin Chrome tabanlı olmasıymış ki o da ilk iletilerde yazıyormuş zaten.

Senin gene kaçırdığın nokta iyiymiş, ben geçen hafta bir dostuma telefonda "Windwos kullanıyorsun birde Yandex tarayıcıyı denesene Opera tabanlıymış" dedim o da kurmuştu-ki zaten Chrome kullanıyormuş-baltayı taşa fena vurmuşum. :D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

yavuz21

@Felâsife operada webkit kullanıyor hepsi aynı aileden sayılır :)

Felâsife

Bildiğim Opera kendi motorunu kullanıyorda ama Webkit olayınıda son bir kaç sürümdür mecburen desteklemeye başlamışlardı zira bazı siteler veya uygulamalar Webkite özel olunca yarıştan kopmak istemiyor kimse. :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: Felâsife - 30 Aralık 2012 - 18:48:55
Senin gene kaçırdığın nokta iyiymiş, ben geçen hafta bir dostuma telefonda "Windwos kullanıyorsun birde Yandex tarayıcıyı denesene Opera tabanlıymış" dedim o da kurmuştu-ki zaten Chrome kullanıyormuş-baltayı taşa fena vurmuşum. :D

Kullanılmayan alanlardaki taşlar gözden çabuk kaçıyor haliyle :)

zembela

Yandex'in tarayıcıda tamamiyle açık kaynak yoksa kapalı kaynak olarak mı dağıtılıyor? Eğer açık kaynaklı ise; GoogleChrome gibi kullanıcılardan istatistik topluyormu?

firetux

Alıntı yapılan: zembela - 06 Ocak 2013 - 13:24:50
Yandex'in tarayıcıda tamamiyle açık kaynak yoksa kapalı kaynak olarak mı dağıtılıyor? Eğer açık kaynaklı ise; GoogleChrome gibi kullanıcılardan istatistik topluyormu?
Hayır, toplamıyor.
Kaynak kısmına gelince onu bende bilmiyorum.

matrax_41

Alıntı yapılan: aducama - 06 Ocak 2013 - 17:37:48
Hayır, toplamıyor.

Kullanıcı bilgisi toplamadığına eminsin yani.

juggle

Ubuntu üzerinden Yandex.Browsera girdiğimde üzerinde çalışıyoruz gibi bir mesaj beni karşılıyor, yakında linux versiyonuda gelicektir herhalde.

what goes around comes back around

hckr

Alıntı yapılan: juggle - 06 Ocak 2013 - 19:13:12
Ubuntu üzerinden Yandex.Browsera girdiğimde üzerinde çalışıyoruz gibi bir mesaj beni karşılıyor, yakında linux versiyonuda gelicektir herhalde.
İlk çıktığından beri aynı mesaj var.

Felâsife

Alıntı yapılan: hckr - 06 Ocak 2013 - 21:11:03

FreeBSD + PCBSD de ilgili mesaj yok, Linux için çalışıyor olabilirler.

firetux

Alıntı yapılan: matrax_41 - 06 Ocak 2013 - 18:59:23
Hayır, toplamıyor.

Chrome gibi toplamıyor.

zembela

Alıntı yapılan: Felâsife - 07 Ocak 2013 - 04:31:16
Alıntı yapılan: hckr - 06 Ocak 2013 - 21:11:03

FreeBSD + PCBSD de ilgili mesaj yok, Linux için çalışıyor olabilirler.

Akıllılarsa tüm platformlar için çıkarırlar. Çünkü çok çok az bir maliyeti olacaktır.

Alıntı yapılan: aducama - 07 Ocak 2013 - 15:50:09
Alıntı yapılan: matrax_41 - 06 Ocak 2013 - 18:59:23
Hayır, toplamıyor.

Chrome gibi toplamıyor.

Kaynak bulmaya çalışıyorum ama bu konu hakkında hiç yazan yok.

Sözde Iron dediler, açık kaynak diye yutturdular millete ama hakkında çok kötü şeyler yazıldı.

Felâsife

Alıntı yapılan: zembela - 07 Ocak 2013 - 15:55:47
Akıllılarsa tüm platformlar için çıkarırlar. Çünkü çok çok az bir maliyeti olacaktır.

Akıllı olmaya akıllılardır da istatistiklere bakıp bu az bu çok kullanılıyor diye bir hesaplara girerlerse o kötü biraz, yoksa teknik olarak ellerinde her türlü imkan ve olanağın olduğuna inanıyorum, ama tabii zamana ihtiyaçları var sonuçta, umarım iyi değerlendirirler bu zamanı.  :)

krwlng

Yandex'in çok karma bir piyasa politikası var benim gördüğüm kadarı ile, kime neyi ne zaman verecekleri hakkında çok fazla fikirleri olmadığını düşünüyorum, genellikle bu tarz gelişimleri normal olarak, diğer firmaların stratejilerindeki eksi ve artıları tartarak yapıyorlar. Yandex tarayıcının Linux sürümü yakında çıkacaktır fakat diğer platformlardaki kadar heyecan verici olur mu bilemiyorum.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

heartsmagic