Dil sorunu, mp3 codec, klasör gözükmemesi vs vs...

Başlatan Yunus.Y, 28 Mayıs 2011 - 16:21:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yunus.Y

İyi günler..
Az önce ubuntunu 11.04 kurmuş bulunmaktayım. Fakat sorunlar başımı sardı.
1. Yetersiz dil desteği diye bir hata verdi ve run now tarzı bir düğme vardı bastıımda dil paketini otomatik bulup update yapması gerekirdi fakat yapmadı.
2. Synaptic girdğim zaman sınırlı kullanım tarzı bir hata ile başladı ve synaptic i tam olarak kullanamıyorum.
3.sü mp3 mp4 flv hiç bir türlü birşey dinleyemiyorum aryrıca codec de yüklemiyor.
4. flash taktım ve içine girdim. klasörler gözüküyor fakat klasörlerden bazılarına girdiğim zaman içindeki dosyalar gözükmüyor. müzik klasörüne girdim alt klasör girdğm de içi boş gözüküyor altındaki klasörlerin. sadece müzik için değil diğer klasörler için de yanı şekilde.

Acaba neler yapabilirm yardım edebilrmisiniz..

furkankalkan

konsoldan sudo apt-get install -f komutunu bir verirmisin ?
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

Yunus.Y

komutu verdim fakat bir işe yaramadı. Bu gnome ye baya yabancı kaldım programlar ayarlar filan hiç bir şey yapamıyorum masaüstünden çıkamadım hala başlat tarzı bir olay yokmu yada bu anamenü olayı filan nereden geçeceğim ? daha önceden pardus kullanmıştım fakat onda herşey çok basitti..

eribol

Super(Windows tuşu) ile menüye ulaşıp uygulamanın veya dosyanın adını yazarak programı başlatıyoruz Unity ile. Bu şekilde synaptic açıp dil paketlerini yükleyebilirsiniz. Yine synaptic ile ubuntu-restricted-extras paketini kurarsanız kodekleri de kurmuş olursunuz.

decent

Alıntı yapılan: Yunus.Y - 28 Mayıs 2011 - 18:05:40
komutu verdim fakat bir işe yaramadı. Bu gnome ye baya yabancı kaldım programlar ayarlar filan hiç bir şey yapamıyorum masaüstünden çıkamadım hala başlat tarzı bir olay yokmu yada bu anamenü olayı filan nereden geçeceğim ? daha önceden pardus kullanmıştım fakat onda * her şey çok basitti..

Unity ortamında iken istediğiniz zaman eski alışkalık olan gnome panelleri açıp kapatabilirsiniz.

(ALT+F2 ile ya da uçbirimden)

Açmak için:
gnome-panel

Kapatmak için:
killall gnome-panel