[Çözüldü] Fedora 15 Hız Problemi?

Başlatan Geany, 25 Mayıs 2011 - 19:04:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Geany

Merhaba,

Duyurulmasının ardından Fedora 15 kurulumunu yaptım. Fakat güncelleme yaparken veya depodan program kurarken hız sorunu yaşıyorum. Bazen 1 Kb'ın altında seyiriyor.

Yeri geliyor, XX Bayt hızlarına kadar düşüyorum..  :o

Dün gece kurduğumda yoğunluktandır veya yaşadığım bölgedeki hattın bir sorunundandır vesaire diye düşünerek fazla üstelemedim fakat bugün sorun devam ediyor.

8 Mbps hat kullanıyorum. Torrent üzerinden 900 üstü kb/sn hıza ulaşırken depolardaki bu hız yavaşlığını anlayamadım. Sanırım çözüm için yansı adreslerini değiştirmem gerekiyor? Sizlerde böyle bir sorun var mı ? Veya başka çözüm fikirleriniz var ise alabilirim, şimdiden teşekkürler..

Örnek bir ekran görüntüsü ;

Xmetalic

Bence yoğunluktandır Şimdi herkes fedora15'e yüklenmiş durumda sürüm indirme güncelleme falan  güncelleme sunucunu değiştirme olanağı varsa belki o çare olur.
Baarnah bassah olmuyomu :D  http://mageia-tr.org/forum/index.php

decent

ISO indirme bağlantıları ve güncelleme sunucularının aşırı yoğun olduğunu tahmin ediyorum.
Bir kaç gün izlemede kalarak sonucu görebilirsiniz.

Geany

Bende öyle düşünüyordum. Belki başka bir çözümü vardır diye konuyu açmıştım. Herneyse sorunu düzelttim sanırım. :)

"yum-plugin-fastestmirror.noarch" adında bir paket kurdum. İndirme işlemlerini en hızlı sunucudan yapıyormuş. Şuan için hız gayet güzel. 600-700 Kb arasına çıktım.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa bu çözümü kullanabilirler sanırım, ilginiz için teşekkürler..

decent

Sorunun ışık hızı ile çözüldüğüne sevindim.
Etiket için teşekkür ederim.