Ubuntu 11.04 yüksellttim açılmıyor!!

Başlatan kunekan, 20 Mayıs 2011 - 21:09:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kunekan

Ubuntu 10.10 yüklü bilgisayarımda yeni sürüm(11.04) yükseltmek istermisiniz diye bir ekran çıktı bende yükseltmek istedim.. tüm işlemler bitti. yeniden başlattım ve bilgisayar açlımadı.. siyah ekranda bazı yazıların karşısında FAİLED uyarısı var bir türlü açılmıyor

leica

ubuntu'yu Recovery mod(güvenli mod) açıp kırık, arızalı paketleri onar seçeneğini deneyebilirsiniz.

kunekan

daha detaylı anlatabilirmisiniz en azından eski sürüme nasıl getirebilirim yada getirebilirmiyim

leica

grub ekranında

Ubuntu (Recovery mod) diye bir seçenek var, onu seçip açılan menüden bozuk paketleri onarı seçin.
eski sürünüme dönme şansınız yok malesef

bytan

Kurtarma kipiyle açıp alttaki komutları uygula, aktarabildiğin hata satırlarını buraya aktar:

apt-get update
apt-get upgrade
apt-get dist-upgrade

Söylendiği gibi geriye dönüşü yok. Ayrıca verdiğim komutlara rağmen açılmamaya devam ederse, ilk iletinde belirttiğin FAILED satırları hakkında biraz daha bilgi verirsen nerede takıldığını anlamaya çalışabiliriz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

kunekan

hocam tekrar 10.10 kurdum ama bu problemi başkalarıda yaşıyordur eminim. failed her açtığımda farklı bir yerde yazıyor

bytan

Elbette yaşıyor olabilir. Ancak bize somut bilgi vermediğin sürece tahmini işlemler yapmamız gerekiyor. Örneğin yukarıda verdiğim komutların çıktıları ne oldu? 10.10'u tekrar kurup yine yükseltme mi yaptın yoksa kurduğun gibi mi kullanıyorsun?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ceylandag

Ben de olmuştu zamanında yazı göremedim siyah ekranda kalıyordu.
Güvenli mod ile açıp ek sürücülerden ekran kartınının önerilen sürücüsünü kurdum düzeldi.
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

kunekan

tekrar 10.10 kurdum yükseltmedim. o dediklerinizin çıktılarını almadım çünkü acilen bilgisayarımı kullanmaya başlamam lazımdı amatekrar 11.04 yükleyecem yakında bu dediklerinizi deneyecem. ilginiz i.in teşekkür ederim