Linux Mint'ı Gündoğumu Teması ile başlatın

Başlatan aurora, 20 Mayıs 2011 - 17:38:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aurora

Merhaba Arkadaşlar,

Az önce Linux Mint 10 kurdum ve ilk işim Ubuntu'daki gündoğumu temasını Mint için aramak ve yüklemek oldu.

Bu açılış ekranını denemek isterseniz;

İlk önce http://gnome-look.org/content/download.php?content=141222&id=1&tan=49477756 bağlantısını tıklayarak gerekli tarz.gz dosyasını indirin.

Daha sonra tar.gz dosyasının içindeki mint-sunrise klasörünü /lib/plymouth/themes yoluna kopyalayın.

Ayrıca tar.gz nin içindeki 'splash' dosyasını da /etc/initramfs-tools/conf.d kopyaladıktan sonra terminali açıp;

sudo update-alternatives --install /lib/plymouth/themes/default.plymouth default.plymouth /lib/plymouth/themes/mint-sunrise/mint-sunrise.plymouth 200

sudo update-alternatives --config default.plymouth

kodlarını girin.

Çıkacak seçeneklerden ''enter'' tuşu ile devam edip yine;

sudo update-initramfs -u

kodunu girdikten sonra;

./build.sh

kodu ile çalıştırın. Hepsi bu kadar,

Not 1: Bu yazı yukarıdaki bağlantıdan indirilen tar.gz'nin içindeki ''README'' dosyasının çevirisidir. İsteyenler oradaki anlatımdan da yararlanabilirler.

Not 2: Ayrıca yukarıda verilen;

sudo update-initramfs -u

kodunu girdikten sonra Türkçe dil paketi nedeniyle hata vermektedir. Fakat bu ve bundan sonraki kodu girmeden de plymouth teması çalışmaktadır.

Not 3: (Rica) Bu tar.gz paketini .deb şekilde derlemek istiyorum. Aslında bir çok tar.gz'yi .deb olarak dermelek istiyorum fakat ilk olarak bundan başlamayı tercih ettim. Biraz araştırdım fakat ''kaynak kodlardan derleme'' ile ilgili sonuçlar çıktı ve ben de tabi çok fazla bilmediğimden yapamadım. Ustalardan ricam, bu konuda iyi bir anlatım linki verirlerse ya da bu tar.gz'yi .deb olarak derlemeyi anlatırlarsa çok sevinirim. Zira bu benim için ''Linux öğrenme'' açısından bir basamak daha olacak.

Güle güle kullanın :D

Saygılar.

Yiğit Ateş

Sudo'nun son sayısında .deb paketi hazırlamakla ilgili bir yazı yazmıştım. Bir gözatabilirsiniz.

Linux Mint'in en beğendiğim yönü bu. Görsellik olarak Ubuntu'dan daha hoş görünüyor bana :) Anlatım için teşekkürler.

aurora

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 20 Mayıs 2011 - 17:46:03
Sudo'nun son sayısında .deb paketi hazırlamakla ilgili bir yazı yazmıştım. Bir gözatabilirsiniz.

Linux Mint'in en beğendiğim yönü bu. Görsellik olarak Ubuntu'dan daha hoş görünüyor bana :) Anlatım için teşekkürler.

Yazıyı yazdıktan sonra sudo dergisindeki o yazıyı hatırladım ve hemen incelemeye başladım :D  Sonra farkettim ki siz yazmışsınız. Burdan teşekkür ediyorum :D

Yiğit Ateş

Rica ederim, umarım paketleyebilirsin istediğin uygulamayı. Arada garip hatalar çıkabiliyor, sabırlı olup hata iletilerini sakin bir şekilde okumanda yarar var :)