Opensuse cinnamon sorunu

Başlatan gokhanyildiz, 05 Mayıs 2012 - 11:18:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokhanyildiz

Opensuse 12.1 kullanıyorum. Gnome 3 ün fazla kasması sebebiyle Cinnamon kurulumu yaptım. Kurulumdan sonra bilgisayarım gerçektende rahat çalışmaya başladı diyebilirim. Efektlerde herhangi bir problem yoktu. Sadece ana menüyü açarken hafif bir donma oluyordu bunun sebebinin de ekran kartının kurulu olmamasından kaynaklandığını düşünüp ati ekran kartını kurdum. Herhangi bir problem görünmüyorken bilgisayarı yeniden başlattığımda gnome 3 ve cinnamon masaüstlerinin açılmadığı ve gnome 2 ye benzer bir masaüstünün geldiğini gördüm. Açılış ekranın masaüstü ortamı cinnamon olarak seçili. Neden böyle bir problem olabilir? Acaba ekran kartı mı desteklemiyor? Bu sorunun çözümü nedir? Şimdiden teşekkürler...

alquirel

Gnome Shell (ve büyük ihtimalle Cinnamon da öyle) açılırken, eğer sistem özelliklerini kendisine yetersiz bulursa "fallback" yapıp Gnome Classic oturumunu açıyor.

Gnome 3.x bölümümüzde ATI ile oluşan bu tür sorunlara dair birkaç başlığımız mevcut.

Yani hedefiniz ekran kartı olmalı.

gokhanyildiz

zaten ekran kartı sürücüm güncel ama sorunlar devam ediyor. ekran kartını YaST 'ı kullanarak kaldırıyorum ama sonuç yine aynı

heartsmagic

Günceldir ama sorunlu mu değil mi bilemeyiz. Kurulum bile sıkıntılı yürümüş olabilir. ATI'nin sağladığı fglrxinfo mesa-utils paketinin sapladığı glxinfo komutları için forumda çıktılar istiyoruz. O çıktıları incele lütfen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.