VLC Player Ekran Kapanması

Başlatan ekopc, 17 Mayıs 2011 - 09:35:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekopc

Vlc player kurdum gayet güzel çalışıyor ben ekranı 3 dk. karat 5 dk. kapat diye ekranı ayarladım  vlc playerde film seyrederken ekran kapanıyor * tabi ki ayarladıgım sürede  Windowsta sorun yoktu   film seyrederken ekran devreye girmiyordu vlc  ve diger oynatıçılardada ekran devreye giriyor kapanıyor
bunların   film oynatırken ekranı devre bırakma ayarlarını bulamadım   ,,,

ekopc

Ayarlara baktım ekran koruyuçu devre dışı bırak işaretli zaten yinede  devreye giriyor  ekranı kapatıyor

decent

VLC sürümü 1.1.9 mu ?
vlc --version

Aynı özelliği bir de UMPlayer ile deneyebilir misin ?

ekopc

VLC media player 1.1.9 The Luggage

decent

VLC kaynaklı bir durum olup olmadığını görebilmemiz için diğer seçeneğe de bakar mısın ?

Önemli: Her iki yazılımda da ekran koruyucu devredışı bırakma özelliği sadece dosya oynatılırken etkindir..

ekopc

Çok tşk. ederim sizleri yordugum için sagol  umplayer çözdü sagolasın sorun kalmadı ekranda kapandı şimdi konu kapana bilir.............

decent

Konuyu VLC tarafından çözemedik, bu yüzden VLC kullananların -varsa- çözüm önerilerine de bakalım.

ekopc

Evet Vlc de devam ediyor ben çözüldü demem umplayer için benim sorumum çözüldü  ama dediginiz gibi vlc de devam ediyor ...

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cumali

@heartsmagic,verdiginiz bağlantıdaki başlık "Caffeine".diye yazılmış.Bu bildigimiz kaffeine uygulamasından farklı bir şey mi yoksa sehven yazılmışmı?

heartsmagic

@cumali, her şey o başlıkta anlatılıyor zaten.

ekopc

Birde film alt yazıda tr karekter hatası oluyor nasıl düzenliyoruz .vlç tr karekter hatası var umplayerde degişik tr hası veriyor ğ-ş-ı bunlar çinçe gibi gözüküyor

heartsmagic

Alt yazı ayarlarından dili Türkçe ISO8859-9 olarak ayarla.

6ng4n

bazen alt yazılar dos formatında yazıldığı için problem olabiliyor. gedit ile açıp utf-8 dönüştürüp vlcden utf-8 e ayarlaybilirsin