[Çözüldü] Ubuntu 11.04 Usb den Kurulum

Başlatan m.simsekoglu, 14 Mayıs 2011 - 16:29:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

m.simsekoglu

Arkadaslar bilgisayarimda win7 vardi yanina ubuntu 11.04 kurmak istedim Iso dosyasini indirdim cd ye yazdirdim kuruluma basladiktan sonra cd den
okumama hatasi verdi kurulum yarim kaldi yeniden baslattim win7 kayboldu ubuntu kurulmadi elimde sadece live cd, ubuntu iso dosyasi, bir de 1 gb usb bellegim var ,1 tane bos cd var. ubuntuyu tekrar nasil kurarim bu mesaji live cd uzerinden yaziyorum forumdaki diger usb uzerinden kurulumlari okudum fakat, windows uzerinden usb kurulum olusturuluyor live cd den nasil yaparim yardimlarinizi bekliyorum

if

@m.simsekoglu, Sistem>Yönetim>Başlangıç Diski oluştur uygulamasını açarak .isoyu taşınabilir belleğe(usb) aktarabilirsiniz. Taşınabilir belleği takın, uygulamayı açın, .isoyu seçin, taşınabilir belleği uygulama üzerinden biçimlendirin ve kuruluma geçin. Eğer Uygulama yoksa Sinaptikten kurabilirsiniz.

m.simsekoglu

cok tesekkur ederim sorun cozuldu ;D

if

Rica ederim @m.simsekoglu. Ubuntu'yu kurabildiniz mi?

m.simsekoglu

Malesef hala kuramadim iso dosyasini flash diske yazdirmayi basardim fakat usb den kurulurken bile cd de oldugu gibi hata veriyor cd dvd bozuk diyor okuma hatasi anlayamadim

[eklenti yönetici tarafından silindi]

sema

İSO'da herhangi bir sorun olabilir mi? MD5 kontrolü ve düşük hıza dikkat edildi mi mesela?
susema

m.simsekoglu

İso dosyasını tekrar indirdim bu sefer çalıştı ;)