emesene ve Ubuntu 11.04

Başlatan wua, 07 Mayıs 2011 - 01:36:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wua

Yeni emesene den mi kaynaklanıyor yoksa Ubuntu dan mı bilemiyorum ama artık emesene de yazılan iletiler karşı tarafa ulaşmıyor. Ayrıca emesenin birçok eski ayarı da kaldırılmış.

Ubuntu üzerinde emesenenin en yeni sürümünü kullanıp da sorun yaşamayan var mı?

gokhanyildiz

Yeni sürümünü beta sürümü çıktığından beri kullanıyorum. Son 2-3 gün hariç problem yaşamıyordum. Herhangi bir güncelleme de almadım programla ilgili. Sanırım msn protokolü ile ilgili bir sıkıntı var.

mubuntu

Yeni emesene resmen yarım kalmış bir program. Konu açtım ama bilen kimse çıkmadı sanırım; mac ve BlackBerry'den msn'e girenlere ileti gönderemiyorum. Avatarımı değiştiremiyorum. İnternet bağlantım kesildiğinde emesene oturumu kapanıyor ve o an açık olan tüm yazışma pencereleri kendiliğinden kapanıyor. Neredeyse her oturum açışımda listemde kişilerin hangi sıralamayla gösterileceğini, kimlerin görünüp görünmeyeceğini ayarlamak zorunda kalıyorum. Çevrimdışı takılırken bazen durduk yerde kendisi çevrimiçi oluveriyor ve insanı rezil edebiliyor :). Yeni ileti geldiğinde her zaman uyarı vermiyor ama gönderdiğim iletilerden sonra ses çıkarması ayarını seçsem bile ses çıkarıyor.Listemdeki kişilerin bilgilerini görüntülemek için açılan pencerede kapatma tuşu (x) yok. Aynı şey avatarımı değiştirmek için açılan pencerede de geçerli. Görüntülü arama yapamıyor (empathy düne kadar yapabiliyordu).

sema

Emesene'nin ayarlarını sıfırlayıp kontrol edebilirsiniz, sanırım .config'in içindeydi kendisi, yalnız ayarlarınız gider.

rm -rf ~/.config/emesene
susema

wua

@susema ayarlarla ilgisi yok. sıfırdan kurulumdu.

@mubuntu mac ve blackberry ile de alakası yok. kafasına göre bazısına gönderiyor bazısına göndermiyor. programın çoğu özelliği de çalışmıyor.

mubuntu

@wua,
Mac ve BlackBerry ile alakası var bence; çünkü ne Empathy'den ne de emesene'den bu ikisine ileti gönderebiliyorum; kesinlikle gitmiyor. Ama windows, linux ya da iphone'dan msn kullananlarla kesinlikle iletişebiliyorum.

wua

Empathy de de sorun varsa MaTh1ens in söylediği gibi msn protokolünde bir engelleme yapıldı o zaman... Bende normal windows kullanıcılarına gitmedi iletiler. O yüzden söyledim mac ya da blackberry ile alakası yok diye..